Isnin, September 18, 2017

Piala AFC 2017


AFC CUP 2017/PIALA AFC 2017

Undian Piala AFC Peringkat Kalah-Mati: 6 Jun 2017 (Selasa)

FINAL ZON ASEAN
1st Leg - 2 Ogos 2017 (Rabu)
Home United (Singapore) 2-1 Ceres Negros (Philippines) (Jalan Besar Stadium, Singapore)

2nd Leg - 9 Ogos 2017 (Rabu)
Ceres Negros (Philippines) 2-0 (agg 3-2) Home United (Pana-ad Park and Football Stadium, Bacolod City)

*Pemenang Final Zon Asean ke Playoff Antara Zon (Inter-Zone Play-off)

PLAYOFF ANTARA ZON

Pemenang Zon Asean: Ceres Negros (Philippines)
Juara Zon Asia Tengah: FC Istiklol (Tajikistan)
Juara Zon Asia Selatan: JSW Bengaluru (India)
Juara Zon Asia Timur: 4.25 SC (DPR Korea)

INTER-ZONE SEMI-FINAL
SF1 1st Leg - 22 Ogos 2017 (Selasa)
FC Istiklol (Tajikistan) 4-0 Ceres Negros (Philippines) (Hisor Central Stadium, Hisor)

SF2 1st Leg - 23 Ogos 2017 (Rabu)
JSW Bengaluru (India) 3-0 4.25 SC (DPR Korea) (Sree Kanteerava Stadium, Bangalore)

SF1 2nd Leg - 12 September 2017 (Selasa)
Ceres Negros (Pilippines) 1-1 (agg 1-5) Istiklol (Tajikistan) (Pana-ad Park and Football Stadium, Bacolod City)

SF2 2nd Leg - 13 September 2017 (Rabu)
Asia 4.25 SC (DPR Korea) 0-0 (agg 0-3) JSW Bengaluru (India) (May Day Stadium, Pyongyang)

FINAL ZON BARAT
1st Leg - 12 September 2017 (Selasa)
Al Wahda (Syria) 2-1 Air Force Club (Iraq) (Saida Municipal Stadium, Saida)

2nd Leg - 26 September 2017
Air Force Club (Iraq) 1-0 (agg 1-0) Al Wahda (Syria) (Saoud Bin Abdulrahman Stadium, Doha)
* Air Force Club layak ke final gol tempat lawan (away goals rule)

* Pemenang Final Zon Barat layak ke final Piala AFC.

INTER-ZONE FINAL
1st Leg - 27 September 2017
FC Istiklol (Tajikistan) 1-0 JSW Bengaluru (India) (Hisor Central Stadium, Hisor)

2nd Leg - 18 Oktober 2017
JSW Bengaluru (India) 2-2 (agg 2-3) FC Istiklol (Tajikistan) (Sree Kanteerava Stadium, Bangalore)

FINAL PIALA AFC 2017
(Zon Barat v Juara Antara Zon)
4 November 2017
Air Force Club (Iraq) v FC Istiklol (Tajikistan)

Rk.Kumpulan FPMSKJBPGMata
1Global FC (PHI)6501139415
2Johor Darul Ta'zim (MAS)64111651113
3Boeungket Anchor FC (CAM)6114312-94
4Magwe FC (MYA)6024511-62
Rk.Kumpulan GPMSKJBPGMata
1Ceres Negros (PHI)*6321168811
2Hanoi FC (VIE)*63211410411
3Tampines Rovers FC (SIN)6303817-96
4Felda United FC (MAS)6123710-35
Rk.Kumpulan HPMSKJBPGMata
1Home United FC (SIN)430112849
2Thang Quang Ninh (VIE)*411210914
3Yadanarbon FC (MYA)*411238-54
*Kedudukan berdasarkan kepada mata, keputusan pertemuan kedua-dua pasukan, perbezaan jaringan dan jumlah gol pasukan yang sama terikat.

MD 1 - 21 Februari 2017 (Selasa)
FGlobal FC (PHI)1-0Magwe FC (MYA)Rizal Memorial Stadium, Manila
FJohor Darul Ta'zim (MAS)
Gabriel Guerra (3'), Nazmi Faiz (11'), Safiq Rahim (89')
3-0Boeungket Angkor FC (CAM)Stadium Tan Sri Dato' Hj Hassan Yunos, Larkin
GHanoi FC (VIE)1-1Ceres Negros FC (PHI)My Dinh Stadium, Hanoi
GTampines Rovers FC (SIN)2-1Felda United FC (MAS)
Fazrul Hazli (87')
Jalan Besar Stadium, Singapore
MD 2 - 7 Mac 2017 (Selasa)
FMagwe FC (MYA)1-1Johor Darul Ta'zim (MAS)
R. Gopinathan (27')
Youth Training Center, Yangon
FBoeungket Angkor FC (CAM)0-2Global FC (PHI)National Olympic Stadium, Phnom Penh
GCeres Negros FC (PHI)5-0Tampines Rovers FC (SIN)Pana-ad Park and Football Stadium, Bacolod City
GFelda United FC (MAS)
Zah Rahan Krangar (23')
1-1Hanoi FC (VIE)Stadium Shah Alam
MD 3 - 14 Mac 2017 (Selasa)
FBoeungket Anchor FC (PHI)1-0Magwe FC (MYA)Nationa; Olympic Stadium, Phnom Penh
FJohor Darul Ta'zim (MAS)
Mahali Jasuli (30'), Safiq Rahim (33' pen), Brian Ferreira (87'), Marcos Antonio (90'+2')
4-0Global FC (PHI)Stadium Tan Sri Dato' Hj Hassan Yunos, Larkin
MD 3 - 15 Mac 2017 (Rabu)
GHanoi FC (VIE)4-0Tampines Rovers FC (SIN)My Dinh Stadium, Hanoi
GCeres Negros FC (PHI)0-0Felda United FC (MAS)Pana-ad and Football Stadium, Bacolod City
MD 4 - 4 April 2017 (Selasa)
GTampines Rovers FC (SIN)1-2Hanoi FC (VIE)Jalan Besar Stadium, Singapore
GFelda United FC (MAS)
Muhammad Syahid Zaidon (5'), Mohd Hadin Azman (66'), Mohamad Hazrul Hazli (77')
3-0Ceres Negros FC (PHI)Stadium Shah Alam
MD 4 - 5 April 2017 (Rabu)
FMagwe FC (MYA)1-1Boeungket Angkor FC (CAM)Youth Training Center, Yangon
FGlobal FC (PHI)3-2Johor Darul Ta'zim (MAS)
Gabriel Guerra (48', 83')
Rizal Memorial Stadium, Manila
MD 5 - 19 April 2017 (Rabu)
FMagwe FC (MYA)2-4Global FC (PHI)Youth Training Center, Yangon
FBoeungket Angkor FC (CAM)0-3Johor Darul Ta'zim (Malaysia)
Safawi Rasid (7'),
Nazmi Faiz (25'),
Gabriel Guerra (90')
National Olympic Stadium, Phnom Penh
GCeres Negros FC (PHI)6-2Hanoi FC (VIE)Pana-ad Park and Football Stadium, Bacolod City
GFelda United FC (MAS)
Norshahrul Idlan Talaha (50')
1-3Tanpines Rovers FC (SIN)Stadium Tun Abdul Razak, Jengka
MD 6 - 3 Mei 2017 (Rabu)
FJohor Darul Ta'zim (MAS)
Gabriel Guerra (15', 59', 79' pen)
3-1Magwe FC (MYA)Stadium Tan Sri Dato' Hj Hassan Yunos, Larkin
FGlobal FC (PHI)3-1Boeungket Angkor FC (CAM)Rizal Memorial Stadium, Manila
GHanoi FC (VIE)4-1Felda United FC (MAS)
Gastoni Cellerini (90'+4)
My Dinh Stadium, Hanoi
GTampines Rovers FC (SIN)2-4Ceres Negros FC (PHI)Jalan Besar Stadium, Singapore
SEPARUH AKHIR PERINGKAT ZON ASEAN
16 Mei 2017 (Selasa)
SF1Global FC (PHI)2-2Home United FC (SIN)Rizal Memorial Stadium, Manila
17 Mei 2017 (Rabu)
SF1Johor Darul Ta'zim (MAS)
Gonzalo Cabrera (18'),
Safiq Rahim (44'),
Hazwan Bakri (69')
3-2Ceres Negros FC (PHI)Stadium Tan Sri Dato' Hj Hassan Yunos, Larkin
30 Mei 2017 (Selasa)
SF2Home United FC (SIN)3-2
(agg
5-4)
Global FC (PHI)Jalan Besar Stadium, Singapore
31 Mei 2017 (Rabu)
SF2Ceres Negros FC (PHI)2-1
(agg
4-4)
Ceres Negros on away goals rule 
Johor Darul Ta'zim (MAS)
Gabriel Guerra (65')
Pana-ad Park and Football Stadium, Bacolod City


ZON BARAT/WEST ZONE

Kumpulan A - Al Zawraa Club (Iraq), Al Ahli (Jordan), Al Jaish (Syria), Al Suwaiq (Oman)
Kumpulan B - Al Hidd Club (Bahrain), Air Force Club (Iraq), Safa SC (Lebanon), Al Wahda (Syria)
Kumpulan C - Al Wehdat (Jordan), Muharraq Club (Bahrain), Saham (Oman), Nejmeh SC (Lebanon)

ZON TENGAH/CENTRAL ZONE

Kumpulan D - FC Istiklol (Tajikistan), Altyn Asyr FC (Turkmenistan), FC Alay (Kyrgyzstan), Dodoi FC (Kyrgyzstan)

ZON SELATAN/SOUTH ZONE

Kumpulan E - JSW Bengaluru FC (India), Maziya S&R (Maldives), Albani Dhaka Limited (Bangladesh), Mohun Bagan (India)

PERINGKAT KUMPULAN
ZON ASEAN/ASEAN ZONE

Kumpulan F - Johor Darul Ta'zim (Malaysia), Magwe FC (Myanmar), Global FC (Philippines), Boeungket Angkor (Cambodia)

Kumpulan G - Hanoi FC (Vietnam), Felda United FC (Malaysia), Tampines Rovers FC (Singapore), Ceres Negros FC (Philippines)

Kumpulan H -Yadanarbon FC (Myanmar), Than Quang Ninh (Vietnam), Lanexang United FC (Laos), Home United (Singapore)

ZON TIMUR/EAST ZONE

Kumpulan I - 4.25 SC (DPR Korea), Erchim FC (Mongolia), Kigwancha (DPR Korea)

*Johan kumpulan dan satu pasukan terbaik di tempat kedua antara tiga kumpulan (semuanya empat pasukan) akan layak ke separuh akhir peringkat zon.
* Final peringkat zon untuk Zon Asia Barat dan Zon ASEAN akan diundi pada Jun 2017.
* Format Piala AFC 2017 Juara Zon Barat akan layak ke final, manakala pasukan terbaik dari Zon ASEAN, Selatan, Tengah dan Timur akan bertemu sesama sendiri untuk menentukan pasukan ke final.

ZON BARAT
PERINGKAT PLAYOFF (PLAYOFF STAGE)
PO 3.1 (30 Januari 2017) Shabab Al Khalil (Palestine) 2-1 Al Suwaiq (Oman)
PO 3.2 (6 Februari 2017) Al Suwaiq (Oman) 3-1 (agg 4-3) Shabab Al Khalil (Palestine)

ZON TENGAH
PERINGKAT AWAL (PRELIMINARY STAGE)
PS 1.1 (31 Januari 2017) Shaheen Asmayee (Afghanistan) 0-1 FC Hosilot (Tajikistan)
PS 1.2 (7 Februari 2017) FC Hosilot (Tajikistan) 0-0 (agg 1-0) Shaheen Asmayee (Afghanistan)

PS 2.1 (31 Januari 2017) Dordoi FC (Kyrgyzstan) 1-1 Balkan FC (Turkmenistan)
PS 2.2 (7 Februari 2017) Balkan FC (Turkmenistan) 1-2 (agg 2-3) Dordoi FC (Kyrgyzstan)

PERINGKAT PLAYOFF (PLAYOFF STAGE)
PO 1.1 (21 Februari 2017) Dordoi FC (Kyrgyzstan) 1-0 FC Hosilot (Tajikistan)
PO 1.2 (28 Februari 2017) FC Hosilot (Tajikistan) 1-1 (agg 1-2) Dordoi FC (Kyrgyzstan)

ZON SELATAN
PERINGKAT AWAL (PRELIMINARY STAGE)
PS 1.1 (31 Januari 2017) Colombo (Sri Lanka) 1-2 Mohun Bagan (India)
PS 1.2 (7 Februari 2017) Mohun Bagan (India) 2-1 (agg 4-2) Colombo (Sri Lanka)

PS 2.1 (31 Januari 2017) Thimphu City (Bhutan) 0-0 Club Valencia (Maldives)
PS 2.2 (7 Februari 2017) Club Valencia (Maldives) 3-0 (agg 3-0) Thimphu City (Bhutan)

PERINGKAT PLAYOFF (PLAYOFF STAGE)
PS 1.1 (21 Februari 2017) Club Valencia (Maldives) 1-1 Mohun Bagan (India)
PS 1.2 (28 Februari 2017) Mohun Bagan (India) 4-1 (agg 5-2) Club Valencia (Maldives)

ZON ASEAN
PERINGKAT PLAYOFF (PLAYOFF STAGE)
PO 2.1 (30 Januari 2017) Phnom Penh Crown (Cambodia) 3-4 Home United (Singapore)
PO 2.2 (7 Februari 2017) Home United (Singapore) 3-0 (agg 7-3) Phnom Penh Crown (Cambodia)

PO 3.1 (31 Januari 2017) Boeungket Angkor (Cambodia) 1-1 Lao Toyota (Laos)
PO 3.2 (7 Februari 2017) Lao Toyota (Laos) 0-1 (agg 1-2) Boeungket Angkor (Cambodia)

Undian:
13 Disember 2016 (Selasa)

14:30, Hilton Petaling Jaya

Semua kelab - termasuk juara bertahan Air Force Club - yang layak ke Peringkat Kumpulan akan menggunakan format baru, iaitu:

Zon Asia Barat/West Asia Zone

2 - Al Zawraa Club, Air Force Club (Iraq)
2 - Al Jaish, Al Wahda (Syria)
2 - Al Wehdat atau *Al Jazeera, Al Ahli (Jordan)
2 - Al Hidd Club, Muharraq Club (Bahrain)
2 - Safa SC, Nejmeh SC (Lebanon)
1 - Saham (Oman)
1 - Satu pemenang Playoff Barat

Zon ASEAN/ASEAN Zone

2 - Hanoi T&T atau *SHB Da Nang, Than Quang Ninh (Vietnam)
2 - Johor Darul Ta’zim atau *Kedah FA, Felda United (Malaysia)
2 - Yadanarbon FC atau *Yangon United FC, Magwe FC (Myanmar)
2 - Global FC atau *Loyola Meralco Sparks FC, Ceres Negros FC (Philippines)
1 - Tampines Rovers FC atau *Geylang International FC (Singapore)
1 - Lanexang United FC (Laos)
2 - Dua pemenang Playoff ASEAN

Zon Asia Selatan/South Asia Zone

1 - JSW Bengaluru FC atau *Kingfisher East Bengal (India)
1 - Maziya S&R (Maldives)
1 - Albani Dhaka Limited (Bangladesh)
1 - Satu pemenang Playoff Selatan

Zon Asia Tengah/Central Asia Zone

1 - FC Istiklol (Tajikistan)
1 - Altyn Asyr FC (Turkmenistan)
1 - FC Alay (Kyrgyzstan)
1 - Satu pemenang Playoff Tengah

Zon Asia Timur/East Asia Zone

1 - 4.25 SC (DPR Korea)
1 - Rovers FC (Guam)
1 - Taipower Company (Chinese Taipei)
1 - Satu pemenang Playoff Timur

*Dengan sembilan kelab di senarai menunggu andaikata kelab kedudukan teratas layak ke Peringkat Kumpulan Liga Juara-Juara.

Undian akan diadakan secara berasingan untuk zon Asia Barat dan ASEAN. Perlindungan negara akan digunakan hanya untuk zon Asia Barat dan ASEAN, tiada undian dan perlindungan negara untuk zon satu kumpulan iaitu Asia Tengah, Asia Selatan, dan Zon Asia Timur.

Sebagai penambahan, Sistem Perlawanan Tarikh Berganda (Isnin/Selasa untuk Zon Barat dan Selasa/Rabu untuk Zon Timur, Tengah, Selatan dan ASEAN) akan di digunapakai.

Liga Juara-Juara 2017/Champions League 2017
Undian: 16:00 13 Disember 2016

ZON BARAT
PUSINGAN AWAL 2/PRELIMINARY STAGE 2 (31 Januari 2017)
PS 2.1 Al Wehdat (Jordan) 2-1 Bengaluru FC (India)
PS 2.2 FC Nasaf (Uzbekistan) 4-0 Al Hidd Club (Bahrain)
PS 2.3 Al Sadd SC (QAT) vs Bye
PS 2.4 FC Bunyodkor (USB) v Bye

ZON TIMUR
PUSINGAN AWAL 1/PRELIMINARY ROUND 1 (24 Januari 2017 Selasa)
PS 1.1 Hanoi T&T (Vietnam) vs Bye
PS 1.2 Johor Darul Ta'zim (Malaysia) vs Bye
PS 1.3 Yadanarbon FC (Myanmar) vs Bye
PS 1.4 Global FC (Philippines) 2-0 Tampines Rovers FC (Singapore)

PUSINGAN AWAL 2/PRELIMINARY ROUND 2
25 Januari 2017 (Rabu)
PS 2.1 Kitchee (Hong Kong) 1-1 (3-2 aet) Hanoi T&T (Vietnam)

31 Januari 2017 (Selasa)
PS 2.2 Bangkok United (Thailand) 1-1 (aet, 4-5 pso) Johor Darul Ta'zim (Malaysia)
Safiq Rahim (min 107')

PS 2.3 Sukhothai FC (Thailand) 5-0 Yadanarbon FC (Myanmar)
PS 2.4 Brisbane Roar (Australia) 6-0 Global FC (Philippines)

PUSINGAN PLAYOFF (PLAYOFF ROUND)
7 Februari 2017 (Selasa)
PO 1 West Al Wahda (UAE) 3-0 Al Wehdat (Jordan)
PO 2 West Al Fateh FC (Saudi Arabia) 1-0 FC Nasaf Qarsi (Uzbekistan)
PO 3 West Esteghlal FC (IR Iran) 0-0 (4-3 pso) Al Sadd SC (Qatar)
PO 4 West El Jaish SC (Qatar) 0-0 (1-3 pso) FC Bunyodkor (Uzbekistan)

7 Februari 2017 (Selasa)
PO 1 East Ulsan Hyundai FC (Korea Republic) 1-1 (4-3 pso) Kitchee SC (Hong Kong)
PO 2 East Gamba Osaka (Japan) 3-0 Johor Darul Ta'zim (Malaysia)
PO 3 East Shanghai SIPG FC (China PR) 3-0 Sukhothai FC (Thailand)

8 Februari 2017 (Rabu)
PO 4 East Shanghai Shenshua FC (China PR) 0-2 Brisbane Roar (Australia)

Kumpulan A - Al Ahli FC (UAE), PFC Lokomotiv (Uzbekistan), Al Taawoun (Saudi Arabia), Esteghal FC (Iran)

Kumpulan B - Esteghlal Khouzestan FC (IR Iran), Al Jazira (UAE), Lekhwiya SC (Qatar), Al Fateh (Saudi Arabia)

Kumpulan C - Al Ahli FC (Saudi Arabia), Zobahan FC (IR Iran), Al Ain FC (UAE), FC Bunyodkor (Uzbekistan)

Kumpulan D - Al Rayyan SC (Qatar), Al Hilal SFC (Saudi Arabia), Persepolis (IR Iran), Al Wahda UAE)

Kumpulan E - Kashima Antlers (Japan), Muangthong United (Thailand), Brisbane Roar (Australia), Ulsan Hyundai FC (Korea Republic)

Kumpulan F - FC Seoul (Korea Republic), Urawa Red Diamonds (Japan), Western Sydney Wanderers (Australia), Shanghai SIPG (China PR)

Kumpulan G - Guangzhou Evergrande FC (China PR), Suwon Samsung Bluewings (Korea Republic), Kawasaki Frontale (Japan), Eastern SC (Hong Kong)

Kumpulan H - Adelaide United (Australia), Jiangsu FC (China PR), Jeonbuk Hyundai Motors (Korea Republic), Gamba Osaka (Japan)

Zon Timur/East Zone
2 - FC Seoul dan Suwon Samsung Bluewings (Korea Republic)
3 - Kashima Antlers, Kawasaki Frontale, Urawa Red Diamonds (Japan)
2 - Guangzhou Evergrande, Jiangsu FC (China PR)
2 - Adelaide United, Western Sydney Wanderers (Australia)
1 - Muangthong United (Thailand)
1 - Eastern SC (Hong Kong)
4 - Empat pemenang Playoff

Zon Barat/West Zone
3 - Al Ahli, Al Jazira, Al Ain (United Arab Emirates)
3 - Al Ahli, Al Hilal, Al Taawoun (Saudi Arabia)
3 - Esteghlal Khouzestan, Zobahan dan Persepolis (Islamic Republic of Iran)
2 - Al Rayyan, Lekhwiya (Qatar)
1 - Lokomotiv (Uzbekistan)
4 - Empat pemenang Playoff

Lapan kumpulan - Kumpulan A, B, C dan D di Zon Barat dan Kumpulan E, F, G dan H di Timur, ketika undian sistem perlindungan negara di guna. Sebagai tambahan Sistem Perlawanan Tarikh Berganda (Isnin/Selasa untuk Barat, Selasa/Rabu untuk Timur) akan di gunapakai.

Peringkat Awal/Playoff (Preliminary/Play-off):
Zon Timur: Jeju United (Korea Republic), kelab Jepun yang akan ditentukan kemudian, Shanghai SIPG (China), Brisbane Roar (Australia), Sukhotai FC, Bangkok United (Thailand), Kitchee (Hong Kong), Hanoi T&T (Vietnam), Johor Darul Ta’zim (Malaysia), Yadanarbon FC (Myanmar), Global FC (Philippines) dan Tampines Rovers (Singapore).

Zon Barat: Al Wahda (UAE), Al Fateh FC (Saudi Arabia), Esteghlal (IR Iran), El Jaish, Al Sadd (Qatar), Bunyodkor, Nasaf (Uzbekistan), Al Wehdat (Jordan), JSW Bengaluru FC (India) dan Al Hidd (Bahrain).

Tiada ulasan: