Khamis, April 26, 2018

AFC U-16 Championship 2018


AFC KEJUARAAN B-16 2018/AFC U-16 CHAMPIONSHIP 2018
20 September - 7 Oktober 2018 Malaysia

KUMPULAN A - MALAYSIA, JAPAN, THAILAND, TAJIKISTAN
KUMPULAN B - DPR KOREA, OMAN, YEMEN, JORDAN
KUMPULAN C - IR IRAN, VIETNAM, INDIA, INDONESIA
KUMPULAN D - IRAQ, KOREA REP, AUSTRALIA, AFGHANISTAN



PUSINGAN KELAYAKAN
QUALIFIERS

KUMPULAN J

Tarikh: 20 - 24 September 2017

Venue: Stadion Wibawa Mukti, Bekasi, Indonesia

Kumpulan JPMSKJBPGMata
Japan3300350359
Malaysia3201206226
Singapore31021018-83
Guam3003243-410

20 September 2017 (Rabu)
Japan 20-0 Guam (17:00)

Malaysia 6-1 Singapore (20:00)
Luqman Hakim Shamsudin (3', 17'), Harith Haiqal (11'), Amirul Azzim Ruzki (29'), Ahmad Zikri Khalili (55'), Firdaus Kaironnisam (68')

1 Sikh Izhan Nazrel Sikh Azman (PG), 3 Ahmad Zikri Mohd Khalili, 4 Ali Imran Sukari (8 Muhamad Alif Abdul Mutalib 70'), 5 Muhammad Hariz Mansor, 9 Muhammad Amirul Azzim Mohd Ruzki (16 Umar Hakeem Suhar Redzuan 62'), 10 Luqman Hakim Shamsudin, 13 Muhammad Firdaus Kaironnisam, 14 Alif Daniel Abd Aziz, 17 Mohamad Alias Alan (C) (11 Aiman Haikhal Azman 62'), 19 Harith Haiqal Adam Afkar, 20 Muhammad Firdaus Ramli

Simpanan: 2 Pengiran Mohamad Ilham Awang Jumahat, 6 Mohamad Ikhwan Mohd Hafizq, 8 Muhamad Alif Abdul Mutalib, 11 Aiman Haikal Azman, 12 Muhammad Danial Amali, 15 Harith Naem Jaineh, 16 Umar Hakeem Shuhar Redzuan, 18 Mohamad Faiz Mohamad Khairi, 21 Muhammad Danish Ishak, 22 Abdul Alim Al Amri Ali (GK), 23 Wan Muhammad Syafiq Hilmi Wan Kamri (GK)

Tidak Bermain:
7 Aleff Haedi Za Ba

Ketua Jurulatih: Lim Teong Kim

22 September 2017 (Jumaat)
Guam 1-14 Malaysia (17:00)
6 Mohamad Ikhwan Mohd Hafizq (11'), 11 Aiman, Haikal Azman (15', 49', 87'), 7 Aleff Haedi Za Ba (23'), 18 Mohamad Faiz Mohamad Khairi (30'), 8 Muhamad Alif Abdul Mutalib (45'+1, 51'), 15 Harith Naem Jaineh (48'), 21 Muhammad Danish Ishak (59', 81'), 12 Muhammad Danial Amali (67', 77'), 16 Umar Hakeem Shuhar Redzuan (72')

2 Pengiran Mohamad Ilham Awang Jumahat, 5 Muhammad Hariz Mansor (C) (12 Muhammad Danial Amali 59'), 6 Mohamad Ikhwan Mohd Hafizq, 7 Aleff Haedi Za Ba, 8 Muhamad Alif Abdul Mutalib, 11 Aiman, Haikal Azman, 15 Harith Naem Jaineh, 16 Umar Hakeem Shuhar Redzuan, 18 Mohamad Faiz Mohamad Khairi, 21 Muhammad Danish Ishak, 22 Abdul Alim Al Amri Ali (GK)

Simpanan: 1 Sikh Izhan Nazrel Sikh Azman (PG), 3 Ahmad Zikri Mohd Khalili, 4 Ali Imran Sukari, 9 Muhammad Amirul Azzim Mohd Ruzki, 10 Luqman Hakim Shamsudin, 12 Muhammad Danial Amali (59'), 13 Muhammad Firdaus Kaironnisam, 14 Alif Daniel Abd Aziz, 17 Mohamad Alias Alan, 19 Harith Haiqal Adam Afkar, 23 Wan Muhammad Syafiq Hilmi Wan Kamri (GK)

Tidak Bermain: 20 Muhammad Firdaus Ramli

Ketua Jurulatih: Lim Teong Kim

Singapore 0-11 Japan (20:00)

24 September 2017 (Ahad)
Japan 4-0 Malaysia (17:00)

1 Sikh Izhan Nazrel Sikh Azman (PG), 4 Ali Imran Sukari, 5 Muhammad Hariz Mansor, 9 Muhammad Amirul Azzim Mohd Ruzki (15 Harith Naem Jaineh 46'), 10 Luqman Hakim Shamsudin, 13 Muhammad Firdaus Kaironnisam (7 Aleff Haedi Za Ba 46'), 14 Alif Daniel Abd Aziz, 16 Umar Hakeem Shuhar Redzuan, 17 Mohamad Alias Alan (C), 19 Harith Haiqal Adam Afkar, 20 Muhammad Firdaus Ramli

Simpanan: 2 Pengiran Mohamad Ilham Awang Jumahat, 3 Ahmad Zikri Mohd Khalili, 6 Mohamad Ikhwan Mohd Hafizq, 7 Aleff Haedi Ba (2 Pengiran Mohamad Ilham Awang Jumahat 82')), 8 Muhamad Alif Abdul Mutalib, 11 Aiman, Haikal Azman, 12 Muhammad Danial Amali, 15 Harith Naem Jaineh, 18 Mohamad Faiz Mohamad Khairi, 21 Muhammad Danish Ishak, 22 Abdul Alim Al Amri Ali (GK), 23 Wan Muhammad Syafiq Hilmi Wan Kamri (GK)

Ketua Jurulatih: Lim Teong Kim

Singapore 9-1 Guam (20:00)

Undian: 21 April 2017 (Jumaat) AFC House.

Sepuluh (10) pemenang kumpulan dan lima (5) pasukan terbaik di tempat kedua akan mara ke peringkat akhir kejohanan bersama tuanrumah. Pusingan kelayakan akan berlangsung dari 16 - 24 September 2017..

Zon BARAT/WEST Zone
Kumpulan A:
1. Uzbekistan
2. Saudi Arabia (Tuanrumah untuk kelayakan)
3. Jordan
4. Bahrain
5. Sri Lanka

Kumpulan B:
1. Oman
2. Tajikistan (Tuanrumah untuk kelayakan)
3. Syria
4. Turkmenistan
5. Maldives

Kumpulan C:
1. Islamic Republic of Iran (Tuanrumah untuk kelayakan)
2. Kyrgyz Republic
3. Afghanistan
4. Lebanon
5. Bhutan

Kumpulan D:
1. Iraq
2. India
3. Palestine
4. Nepal (Tuanrumah untuk kelayakan)

Kumpulan E:
1. United Arab Emirates
2. Yemen
3. Qatar (Tuanrumah untuk kelayakan)
4. Bangladesh

Zon Timur/EAST Zone
Kumpulan F:
1. DPR Korea
2. Hong Kong
3. Chinese Taipei
4. Macau
5. Brunei Darussalam

Kumpulan G:
1. Thailand (Tuanrumah untuk kelayakan)
2. Laos
3. Timor-Leste
4. Northern Mariana Islands
5. Indonesia

Kumpulan H:
1. Korea Republic
2. China PR
3. Myanmar
4. Philippines

Kumpulan I:
1. Vietnam
2. Australia
3. Mongolia (Tuanrumah untuk kelayakan)
4. Cambodia

Kumpulan J:
1. Japan
2. Malaysia
3. Singapore
4. Guam

Liga Premier 2018


100PLUS LIGA PREMIER MALAYSIA 2018

Rk.PASUKANPMSKJBPGMT
1Felda United FC76101951419
2Sarawak7421107314
3Sabah7340135813
4Felcra FC7340128413
5MIFA724195410
6UiTM FC72321114-39
7PDRM7223811-38
8Pulau Pinang7214611-37
9Terengganu FC II7214713-67
10*Kuantan FA713367-16
11Johor Darul Ta'zim II7034512-73
12UKM FC7106614-83
*Kuantan FA disingkir dari Liga Premier

LP 09 26 April 2018 (Khamis)
Felda United FC nln Sarawak (9.00 mlm, Stadium Tun Abdul Razak, Jengka)

LP 09 27 April 2018 (Jumaat)
Johor Darul Ta'zim II mln Felcra FC (9.00 mlm, Stadium Majlis Perbandaran Pasir Gudang)
UiTM FC mln PDRM (9.00 mlm, Stadium UiTM Shah Alam)

LP 09 28 April 2018 (Sabtu)
Pulau Pinang mln Sabah (9.00 mlm, Stadium Negeri Batu Kawan, Pulau Pinang)
UKM FC mln MIFA (4.45 ptg, Stadium Majlis Perbandaran Selayang)
*Kuantan FA mln Terengganu FC II - DIBATALKAN



LP 01 1 Februari 2018 (Khamis)
UiTM FC 3-1 Pulau Pinang (9.00 mlm, Stadium UiTM Shah Alam)

LP 01 2 Februari 2018 (Jumaat)
Felcra FC 1-1 PDRM (9.00 mlm, Stadium Shah Alam)
MIFA 1-1 Johor Darul Ta'zim II (9.00 mlm, Stadium Majlis Bandaraya Petaling Jaya)
UKM FC 1-2 Felda United FC (4.45 ptg, Stadium Majlis Perbandaran Selayang)
Sarawak 1-0 Kuantan FA (4.15 ptg, Stadium Negeri, Kuching)
Sabah 4-0 Terengganu FC II (8.15 mlm, Stadium Likas, Kota Kinabalu)

LP 02 5 Februari 2018 (Isnin)
Terengganu FC II 1-1 Sarawak (9.00 mlm, Stadium Sultan Ismail Nasiruddin Shah, Kuala Terengganu)

LP 02 6 Februari 2018 (Selasa)
Felcra FC 1-1 Sabah (9.00 mlm, Stadium Shah Alam)
PDRM 2-6 Felda United FC (9.00 mlm, Stadium Hang Jebat, Melaka)
Pulau Pinang 2-1 UKM FC (4.45 ptg, Stadium Negeri Pulau Pinang, Batu Kawan)
Kuantan FA 1-1 MIFA (4.45 ptg, Stadium Majlis Perbandaran Selayang)

LP 02 7 Februari 2018 (Rabu)
Johor Darul Ta'zim II 2-2 UiTM FC (9.00 mlm, Stadium Majlis Perbandaran Pasir Gudang)

LP 03 9 Februari 2018 (Jumaat)
MIFA 1-0 Terengganu FC II (9.00 mlm, Stadium Majlis Bandaraya Petaling Jaya)
Sabah 2-0 PDRM (8.15 mlm, Stadium Likas, Kota Kinabalu)

LP 03 10 Februari 2018 (Sabtu)
UKM FC 1-0 Johor Darul Ta'zim II (4.45 ptg, Stadium Majlis Perbandaran Selayang)
Sarawak 2-3 Felcra FC (4.15 ptg, Stadium Negeri, Kuching)
UiTM FC 1-1 Kuantan FA (9.00 mlm, Stadium UiTM Shah Alam)

LP 03 12 Februari 2018 (Isnin)
Felda United FC 3-0 Pulau Pinang (9.00 mlm, Stadium Tun Abdul Razak, Jengka)

LP 04 23 Februari 2018 (Jumaat)
Kuantan FA 4-0 UKM FC (4.45 ptg, Stadium Majlis Perbandaran Selayang)
TerengganU FC II 2-3 UiTM FC (9.00 mlm, Stadium Sultan Ismail Nasirudin Shah, Kuala Terengganu)
Felcra FC 1-1 MIFA (9.00 mlm, Stadium Shah Alam)

LP 04 24 Februari 2018 (Sabtu)
Sabah 1-1 Sarawak (8.15 mlm, Stadium Likas, Kota Kinabalu)
PDRM 1-0 Pulau Pinang (9.00 mlm, Stadium Hang Jebat, Melaka)

LP 04 26 Februari 2018 (Isnin)
Johor Darul Ta'zim II 1-4 Felda (9.00 mlm, Stadium Majlis Perbandaran Pasir Gudang)

LP 05 9 Mac 2018 (Jumaat)
Felda United FC 1-0 Kuantan FA (9.00 mlm, Stadium Tun Abdul Razak, Jengka)
Pulau Pinang 2-0 Johor Darul Ta'zim II (9.00 mlm, Stadium Negeri Pulau Pinang, Batu Kawan)
Sarawak 2-1 PDRM (4.15 ptg, Stadium Negeri, Kuching)

LP 05 10 Mac 2018 (Sabtu)
UiTM FC 1-1 Felcra FC (9.00 mlm, Stadium UiTM Shah Alam)
UKM FC 1-2 Terengganu FC II (4.45 ptg, Stadium Majlis Perbandaran Selayang)

LP5 12 Mac 2018 (Isnin)
MIFA 1-1 Sabah (9.00 mlm, Stadium Majlis Bandaraya Petaling Jaya)

LP 06 9 April 2018 (Isnin)
Felcra FC 2-1 UKM FC (9.00 mlm, Stadium Shah Alam)
Sarawak 1-0 MIFA (4.15 ptg, Stadium Negeri, Kuching)

LP 06 10 April 2018 (Selasa)
Sabah 3-1 UiTM FC (8.15 mlm, Stadium Likas, Kota Kinabalu)
PDRM 0-0 Johor Darul Ta'zim II (9.00 mlm, Stadium Shah Alam)
Terengganu FC II 0-2 Felda United FC (9.00 mlm, Stadium Sultan Ismail Nasiruddin Shah, Kuala Terengganu)
Kuantan FA 0-0 Pulau Pinang (4.45 ptg, Stadium Majlis Perbandaran Selayang)

LP 07 13 April 2018 (Jumaat)
Felcra FC 3-1 Pulau Pinang (9.00 malam Stadium Shah Alam)

LP 07 14 April 2018 (Sabtu)
Sarawak 2-1 UKM FC (4.15 petang Stadium Negeri, Kuching)
Sabah 1-1 Felda United FC (8.15 malam, Stadium Likas, Kota Kinabalu)
MIFA 4-0 UiTM FC (9.00 malam, Stadium Majlis Bandaraya Petaling Jaya)

LP 07 15 April 2018 (Ahad)
*PDRM 3-0 Kuantan FA (9.00 malam Stadium Shah Alam)
Perlawanan di batalkan

Terengganu FC II 2-1 Johor Darul Ta'zim II (9.00 malam, Stadium Sultan Ismail Nasirudddin Shah, Kuala Terengganu)

LP 08 23 April 2018 (Isnin)
Felda United FC 1-1 Felcra FC (9.00 mlm, Stadium Tun Razak, Jengka)
UiTM FC 3-2 Sarawak (9.00 mlm, Stadium UiTM Shah Alam)

LP 08 24 April 2018 (Selasa)
MIFA mln PDRM (9.00 mlm, Stadium Majlis Bandaraya Petaling Jaya)
UKM FC 3-2 Sabah (4.45 ptg, Stadium Majlis Perbandaran Selayang)
Pulau Pinang 0-0 Terengganu FC II (9.00 mlm Stadium Negeri Pulau Pinang, Batu Kawan)
*Johor Darul Ta'zim II mln Kuantan FA - DI BATALKAN.

Liga Super 2018


unifi LIGA SUPER MALAYSIA 2018

Rk.PASUKANPMSKJBPGMT
1Johor Darul Ta'zim65011221015
2Pahang5321124811
3Terengganu FC6321126611
4Perak6312107310
5PKNS FC631299010
6Kedah6303141229
7Melaka6303811-39
8Kuala Lumpur6213811-37
9PKNP FC620449-56
10Selangor6204815-76
11Kelantan6123610-45
12Negeri Sembilan6114411-74

LS 07 27 April 2018 (Jumaat)
PKNS FC mln PKNP FC(9.00 mlm, Stadium Shah Alam)
Terengganu FC mln Kedah (9.00 mlm, Stadium Sultan Ismail Nasiruddin Shah, Kuala Terengganu)

LS 07 28 April 2018 (Sabtu)
Kelantan mln Johor Darul Ta'zim (9.00 mlm, Stadium Sultan Mohamad IV, Kota Bharu)
Pahang mln Melaka (9.00 mlm, Stadium Darul Makmur, Kuantan)
Selangor mln Negeri Sembilan (9.00 mlm, Stadium Bolasepak Kuala Lumpur, Cheras)

LS 07 29 April 2018 (Ahad)
Perak mln Kuala Lumpur (9.00 mlm, Stadium Perak, Ipoh)



LS 01 3 Februari 2018 (Sabtu)

*Piala Sultan Haji Ahmad Shah
*Johor Darul Ta'zim 2-1 Kedah (9.00 mlm, Stadium Tan Sri Dato' Hj Hassan Yunos, Larkin)

PKNP FC 1-0 Negeri Sembilan (4.45 ptg, Stadium Negeri Pulau Pinang, Batu Kawan)
Terengganu FC 2-2 PKNS FC (9.00 mlm, Stadium Sultan Ismail Nasiruddin Shah, Kuala Terengganu)
Melaka 2-1 Kelantan (9.00 malam, Stadium Hang Jebat, Melaka)

LS 01 4 Februari 2018 (Ahad)
Pahang 0-0 Perak (9.00 mlm, Stadium Darul Makmur, Kuantan)
Kuala Lumpur 0-2 Selangor (9.00 mlm, Stadium Bolasepak Kuala Lumpur, Cheras)

LS 02 6 Februari 2018 (Selasa)
Kelantan 1-1 Terengganu (9.00 mlm, Stadium Sultan Muhammad IV, Kota Bharu)
Johor Darul Ta'zim 3-0 PKNP FC (9.00 mlm, Stadium Tan Sri Dato' Hj Hassan Yunos, Larkin)

LS 02 7 Februari 2018 (Rabu)
Negeri Sembilan 2-0 Kuala Lumpur (9.00 mlm, Stadium Tuanku Abdul Rahman, Paroi)
PKNS FC 1-0 Pahang (9.00 mlm, Stadium Shah Alam)
Kedah 1-3 Perak (9.00 mlm, Stadium Darul Aman, Alor Setar)
Selangor 4-1 Melaka (9.00 mlm, Stadium Bolasepak Kuala Lumpur, Cheras)

LS 03 10 Februari 2018 (Sabtu)
Terengganu 4-1 Selangor (9.00 mlm, Stadium Sultan Ismail Nasiruddin Shah, Kuala Terengganu)
Pahang 3-0 Kelantan (9.00 mlm, Stadium Darul Makmur, Kuantan)
Perak 0-2 PKNS FC (9.00 mlm, Stadium TLDM, Lumut)
Kuala Lumpur 1-0 Johor Darul Ta'zim (9.00 mlm, Stadium Bolasepak Kuala Lumpur, Cheras)

LS 03 11 Februari 2018 (Ahad)
PKNP FC 0-1 Kedah (4.45 ptg, Stadium Negeri Pulau Pinang, Batu Kawan)
Melaka 3-0 Negeri Sembilan (9.00 mlm, Stadium Hang Jebat, Melaka)

LS 04 23 Februari 2018 (Jumaat)
PKNS FC 3-4 Kedah (9.00 malam, Stadium Shah Alam)
Negeri Sembilan 1-2 Terengganu (9.00 mlm, Stadium, Tuanku Abdul Rahman, Paroi)

LS 04 24 Februari 2018 (Sabtu)
Kelantan 3-2 Perak (9.00 mlm, Stadium Sultan Muhammad IV, Kota Bharu)
Johor Darul Ta'zim 3-0 Melaka (9.00 mlm, Stadium Tan Sri Dato' Hj Hassan Yunos, Larkin)
Selangor 1-3 Pahang (9.00 mlm, Stadium Bolasepak Kuala Lumpur, Cheras)

LS 04 25 Februari 2018 (Ahad)
PKNP FC 2-1 Kuala Lumpur (4.45 ptg, Stadium Negeri Batu Kawan, Pulau Pinang)

LS 05 9 Mac 2018 (Jumaat)
PKNS FC 1-0 Kelantan (9.00 mlm, Stadium Shah ALam)

LS 05 10 Mac 2018 (Sabtu)
Terengganu 0-1 Johor Darul Ta'zim (9.00 mlm, Stadium Sultan Ismail Nasiruddin Shah, KT)
Pahang 4-0 Negeri Sembilan (9.00 malam, Stadium Darul Makmur, Kuantan)
Kuala Lumpur 4-3 Kedah (9.00 mlm, Stadium Bolasepak Kuala Lumpur, Cheras)

LS 05 11 Mac 2018 (Ahad)
Perak 3-0 Selangor (9.00 mlm, Stadium TLDM, Lumut)
Melaka 2-0 PKNP FC (9.00 mlm, Stadium Hang Jebat, Melaka)

LS 07 3 April 2018 (Selasa)
Melaka mln Kedah
Perak mln Johor Darul Ta'zim

LS 07 4 April 2018 (Rabu)
Pahang mln PKNP FC (9.00 mlm, Stadium Darul Makmur, Kuantan)
Kelantan mln Selangor
PKNS FC mln Negeri Sembilan
Terengganu FC mln Kuala Lumpur

LS 08 13 April 2018 (Jumaat)
Kedah mln Selangor
Melaka mln Terengganu FC

LS 08 14 April 2018 (Sabtu)
Negeri Sembilan mln Kelantan
Johor Darul Ta'zim mln PKNS FC

LS 08 15 April 2018 (Ahad)
Kuala Lumpur mln Pahang
PKNP FC mln Perak

LS 09 27 April 2018 (Jumaat)
PKNS FC mln PKNP FC
Terengganu FC mln Kedah

LS 09 28 April 2018 (Sabtu)
Kelantan mln Johor Darul Ta'zim
Pahang mln Melaka
Selangor mln Negeri Sembilan

LS 09 29 April 2018 (Ahad)
Perak mln Kuala Lumpur

LS 10 1 Mei 2018 (Selasa)
Terengganu FC mln Pahang
Johor Darul Ta'zim mln Selangor
Kedah mln Negeri Sembilan

LS 10 2 Mei 2018 (Rabu)
Kuala Lumpur mln PKNS FC
PKNP FC mln Kelantan
Melaka mln Perak

LS 11 4 Mei 2018 (Jumaat)
Negeri Sembilan mln Johor Draul Ta'zim

LS 11 5 Mei 2018 (Sabtu)
Pahang mln Kedah
PKNS FC mln Melaka
Kelantan mln Kuala Lumpur
Selangor mln PKNP FC
Perak mln Terengganu FC

LS 12 11 Mei 2018 (Jumaat)
Kelantan mln PKNP FC
Pahang mln Terengganu FC

LS 12 12 Mei 2018 (Sabtu)
Selangor mln Johor Darul Ta'zim
Perak mln Melaka

LS 12 13 Mei 2018 (Ahad)
Negeri Sembilan mln Kedah
PKNS FC mln Kuala Lumpur

LS 06 13 April 2018 (Jumaat)
Kedah 4-0 Selangor (9.00 malam, Stadium Darul Aman, Alor Setar)
Melaka 0-3 Terengganu FC (9.00 malam, Stadium Hang Jebat, Melaka)

LS 06 14 April 2018 (Sabtu)
Negeri Sembilan 1-1 Kelantan (9.00 malam, Stadium Tuanku Abdul Rahman, Paroi)
Johor Darul Ta'zim 3-0 PKNS FC (9.00 malam, Stadium Tan Sri Dato' Hj Hassan Yunos, Larkin)

LS 06 15 April 2018 (Ahad)
Kuala Lumpur 2-2 Pahang (9.00 malam, Stadium Bolasepak Kuala Lumpur, Cheras)
PKNP FC 1-2 Perak (9.00 malam, Stadium Negeri Batu Kawan)