Ahad, November 19, 2017

AFC Champions League Finals


FINAL JUARA LIGA-LIGA ASIA

AFC Champions League (sejak 2002)
TahunJohanSkorNaib JohanVenue
2017Al Hilal (Saudi Arabia)1-1Urawa Red Diamonds (Japan)King Fahd International Stadium, Riyadh
Urawa Red Diamonds (Japan)vsAl Hilal (Saudi Arabia)Saitama Stadium 2002, Saitama
Al Hilal 1-1 Urawa Red Diamonds (agg)
2016Jeonbuk Hyundai Motors (Korea Republic)2-1Al-Ain (United Arab Emirates)Jeonju World Cup Stadium,Jeonju
Al-Ain (United Arab Emirates)1-1Jeonbuk Hyundai Motors (Korea Republic)Hazza Bin Zayed Stadium, Al-Ain
Jeonbuk Hyundai Motors won 3-2 on aggregate
2015Ah-Ahli (United Arab Emirates)0-0Guangzhou Evergrande (China PR)Al-Rashid Stadium, Dubai
Guangzhou Evergrande (China PR)1-0Al-Ahli (United Arab Emirates)Tianhe Stadium, Guangzhou
Guangzhou Evergrande won 1-0 on aggregate
2014Western Sydney Wanderers (Australia)1-0Al-Hilal (Saudi Arabia)Parramatta Stadium, Sydney
Al-Hilal (Saudi Arabia)0-0Western Sydney Wanderers (Australia)King Fahd Stadium, Riyadh
Western Sydney Wanderers won 1-0 on aggregate
2013FC Seoul (Korea Republic)2-2Guangzhou Evergrande (China PR)Seoul World Cup Stadium, Seoul
Guangzhou Evergrande (China PR)1-1FC Seoul (Korea Republic)Tianhe Stadium, Guangzhou
Guangzhou Evergrande won 3-3 on away goals
2012Ulsan Hyundai (Korea Republic))3-0Al-Ahli (Saudi Arabia)Ulsan Munsu Stadium, Ulsan
2011Al-Sadd (Qatar)2-2
PK 4-2
Jeonbuk Hyundai Motors (Korea Republic)Jeonju World Cup Stadium, Jeonju
2010Seongnam Ilhwa Chunma (Korea Republic)3-1Zon Ahan (IR Iran)National Stadium, Tokyo
2009Pohang Steelers (Korea Republic)2-1Al-Ittihad (Saudi Arabia)National Stadium, Tokyo
2008Gamba Osaka (Japan)3-0Adelaide United (Australia)Osaka Expo '70 Suita, Osaka
Adelaide United (Australia)0-2Gamba Osaka (Japan)Hindmarsh Stadium, Adelaide
Gamba Osaka won 5-0 on aggregate
2007Sepahan (IR Iran)1-1Urawa Red Diamonds (Japan)Foolad Shahr Stadium, Fuladshahr
Urawa Red Diamonds (Japan)2-0Sepahan (IR Iran))Saitama Stadium 2002, Saitama
Urawa Red Diamonds won 3-1 on aggregate
2006Jeonbuk Hyundai Motors (Korea Republic)2-0Al-Karamah (Syria)Jeonju World Cup Stadium, Jeonju
Al-Karamah (Syria)2-1Jeonbuk Hyundai Motors (Korea Republic)Khalid Bin Walid Stadium, Homs
Jeonbuk Hyundai Motors won 3-2 on aggregate
2005Al-Ain (United Arab Emirates)1-1Al-Ittihad (Saudi Arabia)Tahnoun Bin Mohamed Stadium, Al Ain
Al-Ittihad (Saudi Arabia)4-2Al-Ain (United Arab Emirates)Abdullah Al Faisal Stadium, Jeddah
Al-Ittihad won 5-3 on aggregate
2004Al-Ittihad (Saudi Arabia)1-3Seongnam Ilhwa Chunma (Korea Republic)Abdullah Al Faisal Stadium, Jeddah
Seongnam Ilhwa Chunma (Korea Republic)0-5Al-Ittihad (Saudi Arabia)Seongnam Stadium, Seongnam
Al-Ittihad won 6-3 on aggregate
2002-03Al-Ain (United Arab Emirates)2-0BEC Tero Sasana (Thailand)Tahnoun Bin Mohamed Stadium, Al Ain
BEC Sero Sasana (Thailand)1-0Al-Ain (United Arab Emirates)Rajamangala Stadium, Bangkok
Al-Ain won 2-1 on aggregate
Asian Club Championship (1985–2002)
2001-02Suwon Samsung Bluewings (Korea Republic)0-0
PK 4-2
Anyang LG Cheetahs (Korea Republic)Azadi Stadium, Tehran
2000-01Suwon Samsung Bluewings (Korea Republic)1-0Jubilo Iwata (Japan)Suwon World Cup Stadium, Suwon
1999-00Al-Hilal (Saudi Arabia)3-2
*aet
Jubilo Iwata (Japan)King Fahd Stadium, Riyadh
1998-99Jubilo Iwata (Japan)2-1Esteghlal (IR Iran)Azadi Stadium, Tehran
1997-98Pohang Steelers (Korea Republic)0-0
PK 6-5
Dalian Wanda (China PR)Hong Kong Stadium, Hong Kong
1996-97Pohang Steelers (Korea Republic)2-1
*aet
Cheonan Ilhwa Chunma (Korea Republic)Kuala Lumpur
1995Iihwa Chunma (Korea Republic)1-0
*aet
Al-Nassr (Saudi Arabia)King Fahd Stadium, Riyadh
1994-95Thai Farmers Bank (Thailand)1-0Al-Arabi (Qatar)Supachalasai National Stadium, Bangkok
1993-94Thai Farmers Bank (Thailand)2-1Oman Club (Oman)Supachalasai National Stadium, Bangkok
1992-93PAS Tehran (IR Iran)1-0Al-Shabab (Saudi Arabia)Manama, Bahrain
1991Al-Hilal SC (Saudi Arabia)1-1
pk 4-3
Esteghlal SC (IR Iran)Khalifa International Stadium, Doha
1990-91Esteghlal SC (IR Iran)2-1Liaoning FC (China PR)Bangabandhu National Stadium, Dhaka
1989-90Nissan Yokohama FC (Japan)1-2Liaoning FC (China PR)Mitsuzawa Stadium, Yokohama
Liaoning FC (China PR)1-1Nissan Yokohama FC (Japan)Shenyang
Liaoning FC menang aggregat 3-2
1988-89Al-Rasheed SC (Iraq)3-2Al-Sadd FC (Qatar)Baghdad
Al-Saad FC (Qatar)1-0Al-Rasheed SC (Iraq)Doha
Al-Saad menang 3-3 on away goals
1987Al Hilal FC (Saudi Arabia)w/oYomiuri FC (Japan)Faisal Bin Fahd Stadium, Riyadh
Yomiuri FC (Japan)w/oAl-Hilal FC (Saudi Arabia)Tokyo
(B) - Yomiuri FC dinobat sebagai pemenang
1986Furukawa Electric FC (Japan)Round RobinAl-Hilal FC (Saudi Arabia)Riyadh
1985Daewoo Royal FC (Korea Republic)3-1
*aet
Al-Ahli Club (Saudi Arabia)Abdullah Al Faisal Stadium, Jeddah
Asian Champion Club Tournament (1967–1971)
1971Maccabi Tel Aviv (Israel)(A)Al Shorta (Iraq)Supachalasai National Stadium, Bangkok
1970Taj Tehran (I.R. Iran)2-1Hapoel Tel Aviv (Israel)Amjadeh Stadium, Tehran
1969Maccabi Tel Aviv (Israel)1-0
*aet
Yan Zee FC (Korea Republic)Supachalasai National Stadium, Bangkok
1967Hapoel Tel Aviv (Israel)2-1Selangor (Malaysia)Supachalasai National Stadium, Bangkok

A -The final was scratched and Maccabi Tel Aviv were awarded the championship as Al-Shorta, after their players had entered the field waving Iraqi and Palestinian flags around the pitch, refused to play the Israeli side for political reasons.
B - The final was scratched and Yomiuri FC were awarded the championship as Al-Hilal was unable to participate in the final after eight of the starting players were chosen to be in the Saudi national team's preparation camp which coincided with the final matches.[

Jumaat, November 17, 2017

Piala Dunia 2018


PosisiHadiah Wang Tunai Piala Dunia 2014
Juta USD
Hadiah Wang Tunai Piala Dunia 2018
Juta USD
Satu PasukanJumlahSatu PasukanJumlah
Johan35353838
Naib Johan25252828
Tempat Ketiga22222424
Tempat Keempat20202222
Suku Akhir14561664
Pusingan 169721296
Kumpulan81288128
Jumlah-358-400

PIALA DUNIA 2018 (32 Tempat)

14 Jun 2017 - 15 Julai 2017

Undian Akhir akan di adakan pada 1 Disember 2017 (Jumaat) di State Kremlin Palace, Moscow.

KUMP AKUMP BKUMP CKUMP D
A1 RussiaB1C1D1
A2B2C2D2
A3B3C3D3
A4B4C4D4
KUMP EKUMP FKUMP GKUMP H
E1F1G1H1
E2F2G2H2
E3F3G3H3
E4F4G4H4

16 November 2017 - Balang (Pot) undian bagi Piala Dunia 2018 diumumkan

POT 1POT 2POT 3POT 4
RussiaSpainDenmarkSerbia
GermanyPeruIcelandNigeria
BrazilSwitzerlandCosta RicaAustralia
PortugalEnglandSwedenJapan
ArgentinaColombiaTunisiaMorocco
BelgiumMexicoEgyptPanama
PolandUruguaySenegalKorea Republic
FranceCroatiaIranSaudi Arabia

TUANRUMAH: Russia

AFRIKA (5): Tunisia, Nigeria, Morocco, Senegal, Egypt

AMERIKA SELATAN (5): Brazil, Uruguay, Argentina, Colombia, Peru

AMERIKA UTARA, TENGAH DAN CARIBBEAN (3): Mexico, Costa Rica, Panama

ASIA (5): Iran, Japan, Korea Republic, Saudi Arabia, Australia

EROPAH (13): France, Portugal, Germany, Serbia, Poland, England, Spain, Belgium, Iceland, Croatia, Switzerland, Sweden, Denmark

Group Matches
14 Jun 2018 (Khamis)
1ARussiavsA2Luzhniki Stadium, Moscow
15 Jun 2018 (Jumaat)
2AA3vsA4Ekaterinburg Arena, Ekaterinburg
3BB1vsB2Fisht Stadium, Sochi
4BB3vsB4Saint Petersburg Stadium, Saint Petersburg
16 Jun 2018 (Sabtu)
5CC1vsC2Kazan Arena, Kazan
6CC3vsC4Mordovia Arena, Saransk
7DD1vsD2Spartak Stadium, Moscow
8DD3vsD4Kaliningrad Stadium, Kaliningrad
17 Jun 2018 (Ahad)
9EE1vsE2Rostov Arena, Rostov-on-don
10EE3vsE4Samara Arena, Samara
11FF1vsF2Luzhniki Stadium, Moscow
18 Jun 2018 (Isnin)
12FF3vsF4Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
13GG1vsG2Fisht Stadium, Sochi
14GG3vsG4Volgograd Arena, Volgograd
19 Jun 2018 (Selasa)
15HH1vsH2Spartak Stadium, Moscow
16HH3vsH4Mordovia Arena, Saransk
17ARussiavsA3Saint Petersburg Stadium, Saint Petersburg
20 Jun 2018 (Rabu)
18AA4vsA5Rostov Arena, Rostov-on-Don
19BB1vsB3Luzhniki Stadium, Moscow
20BB4vsB2Kazan Arena, Kazang
21 Jun 2018 (Khamis)
21CC1vsC3Ekaterinburg Arena, Ekaterinburg
22CC4vsC2Samara Arena, Samara
23DD1vsD3Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
22 Jun 2018 (Jumaat)
24DD4vsD2Volgograd Arena, Volgograd
25EE1vsE3Saint Petersbur Stadium, Saint Petersburg
26EE4vsE2Kaliningrad Stadium, Kaliningrad
23 Jun 2018 (Sabtu)
27FF1vsF3Faisht Stadium, Sochi
28FF4vsF2Rostov Arena, Rostov-on-Don
29GG1vsG3Spartak Stadium, Moscow
24 Jun 2018 (Ahad)
30GG4vsG2Niznhy Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
31HH1vsH3Kazan Arena, Kazan
32HH4vsH2Ekaterinburg Arena, Ekaterinburg
25 Jun 2018 (Isnin)
33CA4vsRussiaSamara Arena, Samara
34CA2vsA3Volgograd Arena, Volgograd
35DB4vsB1Mordovia Arena, Sransk
36DB2vsB3Kaliningrad Stadium, Kaliningrad
26 Jun 2018 (Selasa)
37CC4vsC1Luzhniki Stadium, Moscow
38CC2vsC3Fisht Stadium, Sochi
39DD4vsD1Saint Petersburg Stadium, Saint Petersburg
40DD2vsD3Rostov Arena, Rostov-on-Don
27 Jun 2018 (Rabu)
41EE4vsE1Spartak Stadium, Moscow
42EE2vsE3Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
43FF4vsF1Kazan Arena, Kazan
44FF2vsF3Ekaterinburg Arena, Ekaterinburg
28 Jun 2018 (Khamis)
45GG4vsG1Kaliningrad Stadium, Kaliningrad
46GG2vsG3Mordovia Arena, Saransk
47HH4vsH1Volgograd Arena, Volgograd
48HH2vsH3Samara Arena, Samara
Round of 16
30 Jun 2018 (Sabtu)
49R161Avs2BFisht Stadium, Sochi
50R161Cvs2DKazan Arena, Kazan
1 Julai 2018 (Ahad)
51R161Bvs2ALuzhniki Stadium, Moscow
52R161Dvs2CNizhny Novgorod Stadium, Niznhy Novgorod
2 Julai 2018 (Isnin)
53R161Evs2FSamara Arena, Samara
54R161Gvs2HRostov Arena, Rostov-on-Don
1 Julai 2018 (Selasa)
55R161Fvs2ESaint Petersburg Stadium, Saint Petersburg
56R161Hvs2GSpartak Stadium, Moscow
Quarter-Finals
6 Julai 2018 (Jumaat)
57QFW49vsW50Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
58QFW53vsW54Kazan Arena, Kazan
7 Julai 2018 (Sabtu)
51QFW51vsW52Fisht Arena, Sochi
60QFW55vsW56Samara Arena, Samara
Semi-Finals
10 Julai 2018 (Selasa)
61SFW57vsW58Saint Petersburg Stadium, Saint Petersburg
11 Julai 2018 (Rabu)
62SFW59vsW60Luzhniki Stadium, Moscow
3rd Place
14 Julai 2018 (Sabtu)
633rdL61vsL62Saint Petersburg Stadium, Saint Petersburg
FINAL
15 Julai 2018 (Ahad)
64FINALW61vsW62Luzhniki Stadium, Moscow

STADIUM

Moscow
Luzhniki Stadium (Kapasiti: 81,000)

Moscow
Spartak Stadium (Kapasiti: 42,000)

Ekaterinburg
Ekaterinburg Arena (Kapasiti: 45,000)

Kazan
Kazan Arena (Kapasiti: 45,000)

Kaliningrad
Kaliningrad Stadium (Kapasiti: 35,212)

Niznhy Novgorod
Mizhny Novgorod Stadium (Kapasiti: 45,000)

Rostov-on-Don
Rostov Arena (Kapasiti: 45,000)

Saint Petersburg
Saint Petersburg Stadium (Kapasiti: 68,000)

Samara
SaMara Arena (Kapasiti: 45,000)

Saransk
Mordovia Arena (Kapasiti: 45,000)

Sochi
First Stadium (Kapasiti: 47, 700)

Volgograd
Volgograd Stadium (Kapasiti: 45,000

Khamis, November 16, 2017

2018 Piala Dunia Pusingan Kelayakan


PIALA DUNIA 2018 (32 Tempat)

TUANRUMAH: Russia

AFRIKA (5 tempat): Tunisia, Nigeria, Morocco, Senegal, Egypt

AMERIKA SELATAN (4.5 tempat): Brazil, Uruguay, Argentina, Colombia, Peru

AMERIKA UTARA, TENGAH DAN CARIBBEAN (3.5 tempat): Mexico, Costa Rica, Panama

ASIA (4.5 tempat): Iran, Japan, Korea Republic, Saudi Arabia, Australia

EROPAH (13 tempat): France, Portugal, Germany, Serbia, Poland, England, Spain, Belgium, Iceland, Croatia, Switzerland, Sweden, Denmark

OCEANIA (0.5 tempat)


2018 PIALA DUNIA: KELAYAKAN ASIA PUSINGAN AKHIR
2018 FIFA WORLD CUP: ASIAN FINAL QUALIFYING ROUND

Group APWDLGFGAGDPTS
I.R. Iran*10640102822
Korea Republic*104331110115
Syria**1034398113
Uzbekistan1041567-113
China P.R10334810-212
Qatar.10217815-77
Group BPWDLGFGAGDPTS
Japan*106221771020
Saudi Arabia*106131710719
Australia**105411611519
United Arab Emirates104151013-313
Iraq103251112-111
Thailand10028624-182

*I.R. Iran layak ke Piala Dunia 2018 (12 Jun 2017)
*Japan layak ke Piala Dunia 2018 (31 Ogos 2017)
*Korea Republic layak ke Piala Dunia 2018 (5 September 2017)
*Saudi Arabia layak ke Piala Dunia 2018 (5 September 2017)
**Syria bertemu Australia di playoff

Play-off: Australia
10 November 2017: Honduras 0-0 Australia (San Pedro Sula)
15 November 2017: Australia 3-1 (agg 3-1) Honduras (Sydney)

Matchday 1: 1 September 2016 (Khamis)
A Korea Republic 3-2 China P.R (Seoul World Cup Stadium, Seoul)
A Uzbekistan 1-0 Syria (Bunyodkor Stadium, Tashkent)
A I.R. Iran 2-0 Qatar (Azadi Stadium, Tehran)
B Australia 2-0 Iraq (Perth Rectangular Stadium, Perth)
B Japan 1-2 United Arab Emirates (Saitama Stadium 2002, Saitama)
B Saudi Arabia 1-0 Thailand (King Fahd International Stadium, Riyadh)

Matchday 2: 6 September 2016 (Selasa)
A China P.R. 0-0 I.R. Iran (Shenyang Olympic Stadium, Shenyang)
A Syria 0-0 Korea Republic (Stadium Tuanku Abdul Rahman, Paroi)
A Qatar 0-1 Uzbekistan (Jassim Bin Hamad Stadium, Doha)
B Iraq 1-2 Saudi Arabia (Shah Alam Stadium, Shah Alam)
B Thailand 0-2 Japan (Rajamangala Stadium, Bangkok)
B United Arab Emirates 0-1 Australia (Mohammed Bin Zayed Stadium, Abu Dhabi)

Matchday 3: 6 Oktober 2016 (Khamis)
A Korea Republic 3-2 Qatar (Suwon World Cup Stadium, Suwon)
A China P.R. 0-1 Syria (Shanxi Stadium, Xian)
A Uzbekistan 0-1 I.R. Iran (Bunyodkor Stadium, Tashkent)
B Japan 2-1 Iraq (Saitama Stadium 2002, Saitama)
B United Arab Emirates 3-1 Thailand (Mohammed Bin Zayed Stadium, Abu Dhabi)
B Saudi Arabia 2-2 Australia (King Abdullah Sports City, Jeddah)

Matchday 4: 11 Oktober 2016 (Selasa)
A I.R. Iran 1-0 Korea Republic (Azadi Stadium, Tehran)
A Uzbekistan 2-0 China P.R (Bunyodkor Stadium, Tashkent)
A Qatar 1-0 Syria (Jassim Bin Hamad Stadium, Doha)
B Australia 1-1 Japan (Docklands Stadium, Melbourne)
B Iraq 4-0 Thailand (PAS Stadium, Tehran)
B Saudi Arabia 3-0 United Arab Emirates (King Abdullah Sports City, Jeddah)

Matchday 5: 15 November 2016
A Korea Republic 2-1 Uzbekistan (World Cup Stadium, Jeju)
A China P.R. 0-0 Qatar (Tuodong Stadium, Kunming)
A Syria 0-0 I.R. Iran (Stadium Tuanku Abdul Rahman, Paroi)
B Japan 2-1 Saudi Arabia (Saitama Stadium 2002, Saitama)
B Thailand 2-2 Australia (Rajamangala Stadium, Bangkok)
B United Arab Emirates 2-0 Iraq (Mohammed Bin Zayed Stadium, Abu Dhabi)

Matchday 6: 23 Mac 2017 (Khamis)
A Qatar 0-1 I.R. Iran (Jassim Bin Hamad Stadium, Doha)
A China P.R 1-0 Korea Republic (Changsa Helong Sports Center, Changsa)
A Syria 1-0 Uzbekistan (Hang Jebat Stadium, Melaka)
B Iraq 1-1 Australia (PAS Stadium, Tehran)
B United Arab Emirates 0-2 Japan (Hazza Bin Zayed Stadium, Al Ain)
B Thailand 0-3 Saudi Arabia (Rajamangala Stadium, Bangkok)

Matchday 7: 28 Mac 2017 (Selasa)
A Korea Republic 1-0 Syria (Seoul World Cup Stadium, Seoul)
A I.R Iran 1-0 China P.R (Azadi Stadium, Tehran)
A Uzbekistan 1-0 Qatar (Bunyodkor Stadium, Tashkent)
B Australia 2-0 United Arab Emirates (Sydney Football Stadium, Sydney)
B Japan 4-0 Thailand (Saitama Stadium 2020. Saitama)
B Saudi Arabia 1-0 Iraq (King Abdullah Sports City, Jeddah)

Matchday 8: 8 Jun 2017 (Khamis)
B Australia 3-2 Saudi Arabia (Adelaide Oval, Adelaide)

Matchday 8: 12 Jun 2017 (Isnin)
A I. R. Iran 2-0 Uzbekistan (Azadi Stadium, Tehran)

Matchday 8: 13 Jun 2017 (Selasa)
A Syria 2-2 China P.R.(Hang Jebat Stadium, Melaka)
A Qatar 3-2 Korea Republic (Jassim Bin Hamad Stadium, Doha)
B Thailand 1-1 United Arab Emirates (Rajamangala Stadium, Bangkok)
B Iraq 1-1 Japan (PAS Stadium, Tehran)

Matchday 9: 29 Ogos 2017 (Selasa)
B United Arab Emirates 2-1 Saudi Arabia (Hazza Bin Zayed Stadium, Al Ain)

Matchday 9: 31 Ogos 2017 (Khamis)
A Syria 3-1 Qatar (Hang Jebat Stadium, Melaka)
A China P.R 1-0 Uzbekistan (Wuhan Sports Center Stadium, Wuhan City)
A Korea Republic 0-0 I.R. Iran (Seoul World Cup Stadium, Seoul)
B Japan 2-0 Australia (Saitama Stadium 2002, Saitama)
B Thailand 1-2 Iraq (Rajamangala Stadium, Bangkok)

Matchday 10: 5 September 5, 2017 (Selasa)
A Qatar 1-2 China P.R (Khalifa Stadium, Doha)
A I.R Iran 2-2 Syria (Azadi Stadium, Tehran)
A Uzbekistan 0-0 Korea Republic (Bunyodkor Stadium, Tashkent)
B Australia 2-1 Thailand (Melbourne Rectangular Stadium, Melbourne)
B Iraq 1-0 United Arab Emirates (Amman International Stadium, Amman)
B Saudi Arabia 1-0 Japan (King Abdullah Sports City, Jeddah)

Play-offs 1st leg
5 Oktober 2017 (Khamis)
Syria 1-1 Australia (Stadium Hang Jebat, Melaka)

Play-offs 2nd leg
10 Oktober 2017 (Selasa)
Australia 2-1 (aet, agg 3-2) Syria (Stadium Australia, Sydney Olympic Park, NSW, Australia)

Draw Result

Group A: A1 Iran - A2 Korea Republic - A3 Uzbekistan - A4 China - A5 Qatar - A6 Syria

Group B: B1 Australia - B2 Japan - B3 Saudi Arabia - B4 United Arab Emirates - B5 Iraq - B6 Thailand

The winner and runner-up of each group (four teams in total) will qualify for the 2018 FIFA World Cup Russia finals while the third-placed teams of each group (two teams in total) will advance to the 2018 FIFA World Cup Russia Asian Play-off Round.

The winner of the Asian Play-off Round (one team in total) will take on the side that finishes fourth in the fifth round of the CONCACAF qualifiers in a two-legged inter-confederation playoff.

The 12 nations, seeded based on the latest FIFA rankings which were released on April 7, will be drawn from six country pots as follows:

Pot 1: Iran (42nd), Australia (50th)
Pot 2: Korea Republic (56th), Japan (57th)
Pot 3: Saudi Arabia (60th), Uzbekistan (66th)
Pot 4: United Arab Emirates (68th), China PR (81st)
Pot 5: Qatar (83rd), Iraq (105th)
Pot 6: Syria (110th), Thailand (119th)

Senarai lengkap untuk pusingan ketiga kelayakan Asia untuk Piala Dunia 2018.

Lapan juara kumpulan dan empat pasukan terbaik di tempat kedua akan mengambil tempat ke undian pusingan ketiga kelayakan:

Juara kumpulan:

Kumpulan A: Saudi Arabia
Kumpulan B: Australia
Kumpulan C: Qatar
Kumpulan D: Iran
Kumpulan E: Japan
Kumpulan F: Thailand
Kumpulan G: Korea Republic
Kumpulan H: Uzbekistan

Pasukan terbaik di tempat kedua:

1. Iraq
2. Syria
3. United Arab Emirates
4. China

Undian pusingan ketiga akan di adakan pukul 16:30 di Hotel Mandarin Oriental Hotel, Kuala Lumpur pada 12 April 2016, dimana 12 pasukan ini akan di bahagikan kepada dua kumpulan dengan enam pasukan. Enam pasukan dalam setiap kumpulan akan bertemu sesama sendiri secara timbal balik dengan dua pasukan teratas dari setiap kumpulan akan melayakkan diri ke kejohanan akhir 2018 FIFA Piala Dunia.

Dua pasukan yang berada di tempat ketiga akan bertemu sesama sendiri pada dua perlawanan, pemenang akan bertemu dengan pasukan yang berada di tempat keempat di pusingan kelima kelayakan CONCACAF pada dua perlawanan antara playoff konfederasi.

AFRIKA (5 tempat)

Layak ke Piala Dunia 2018: Tunisia, Nigeria, Morocco, Senegal, Egypt

Kumpulan APWDLGFGAGDPTS
Tunisia*6420114714
Congo DR6411147713
Libya6114410-64
Guinea6105614-83
Kumpulan BPWDLGFGAGDPTS
Nigeria*6420124814
Zambia62228718
Cameroon614179-27
Algeria6024411-72
Kumpulan CPWDLGFGAGDPTS
Morocco*63301101112
Cote D'Ivoire62227528
Gabon613227-56
Mali604219-84
Kumpulan DPWDLGFGAGDPTS
Senegal*6420103714
Burkina Faso623110649
Cape Verde Islands6204412-86
South Africa6114710-34
Kumpulan EPWDLGFGAGDPTS
Egypt*641184413
Uganda62313219
Ghana61417527
Congo6024512-72

AMERIKA SELATAN (4.5 tempat)

Layak ke Piala Dunia 2018: Brazil, Uruguay, Argentina, Colombia

Playoff: Peru
11 November 2017: New Zealand 0-0 Peru (Wellington)
15 November 2017: Peru 2-0 (agg 2-0) New Zealand (Lima)

PasukanPWDLGFGAGDPTS
Brazil*18125141113041
Uruguay*1894532201231
Argentina*187741916328
Colombia*187652119227
Peru187562726126
Chile188282627-126
Paraguay187381925-624
Ecuador1862102629-320
Bolivia1842121638-2214
Venezuela1026101935-1612

AMERIKA UTARA, TENGAH DAN CARIBBEAN (3.5 tempat)

Layak ke Piala Dunia 2018: Mexico, Costa Rica, Panama

Playoff: Honduras
10 November 2017: Honduras 0-0 Australia (San Pedro Sula)
15 November 2017: Australia 3-1 (agg 3-1) Honduras (Sydney)

PasukanPWDLGFGAGDPTS
Mexico*10631167921
Costa Rica*10442148616
Panama*10343910-113
Honduras103431319-613
USA103341713412
Trinidad And Tobago10208719-126

EROPAH (13 tempat)

Layak ke Piala Dunia 2018: France, Portugal, Germany, Serbia, Poland, England, Spain, Belgium, Iceland, Croatia, Switzerland, Sweden, Denmark

Playoff: Sweden, Switzerland, Northern Ireland, Republic of Ireland, Denmark, Italy, Greece, Croatia

9 November 2017: Northern Ireland 0-1 Switzerland
9 November 2017: Croatia 4-1 Greece
10 November 2017: Sweden 1-0 Italy
11 November 2017: Denmak 0-0 Republic of Ireland

12 November 2017: Greece 0-0 (agg 1-4) Croatia
12 November 2017: Switzerland 0-0 (agg 1-0) Northern Ireland
13 November 2017: Italy 0-0 (agg 0-1) Sweden
14 November 2017: Republic of Ireland 1-5 (agg 1-5) Denmark

Kumpulan APWDLGFGAGDPTS
France*107211861223
Sweden**106132691719
Netherlands106132112919
Bulgaria104151419-513
Luxembourg10136826-186
Belarus10127621-155
Kumpulan BPWDLGFGAGDPTS
Portugal*109013242827
Switzerland**109012371627
Hungary104151414013
Faroe Islands10235416-129
Latvia10217718-117
Andorra10118223-214
Kumpulan CPWDLGFGAGDPTS
Germany*1010004343930
Northern Ireland**106131761119
Czech Republic104331710715
Norway104151716113
Azerbaijan103161019-910
San Marino100010251-490
Kumpulan DPWDLGFGAGDPTS
Serbia*1063120101021
Republic of Ireland**10541126619
Wales10451136717
Austria104331412215
Georgia10055814-65
Moldova10028423-192
Kumpulan EPWDLGFGAGDPTS
Poland*1081128141425
Denmark**106222081220
Montenegro105142012816
Romania103431210213
Armenia102171026-167
Kazakhstan10037626-203
Kumpulan FPWDLGFGAGDPTS
England*108201831526
Slovakia106041771018
Scotland105321712518
Slovenia10433127-515
Lithuania10136720-136
Malta10019325-221
Kumpulan GPWDLGFGAGDPTS
Spain*109103633328
Italy**107212181323
Albania104151013-313
Israel104061015-512
FYR Macedonia103251515011
Liechtenstein100010139-380
Kumpulan HPWDLGFGAGDPTS
Belgium*109104363728
Greece**105411761119
Bosnia And Herzegovina1052324131117
Estonia103251319-611
Cyprus10316918-910
Gibraltar100010347-440
Kumpulan IPWDLGFGAGDPTS
Iceland*10712167922
Croatia**106221541120
Ukraine10523139417
Turkey104331413115
Finland10235913-49
Kosovo10019324-211

OCEANIA (0.5 tempat)

Pusingan 3:
1 September 2017: New Zealand 6-1 Solomon Islands (Auckland)
5 September 2017: Solomon Islands 2-2 New Zealand (Honiara)

Playoff: New Zealand
11 November 2017: New Zealand 0-0 Peru (Wellington)
15 November 2017: Peru 2-0 (agg 2-0) New Zealand (Lima)

Kumpulan APWDLGFGAGDPTS
New Zealand431060610
New Caledonia412145-15
Fiji401338-51
Kumpulan BPWDLGFGAGDPTS
Solomon Islands43016609
Tahiti42027436
Papua New Guinea410369-33