Jumaat, Disember 08, 2017

Tan Cheng Hoe Di Lantik Ketua Jurulatih


TAN CHENG HOE DILANTIK SEBAGAI KETUA JURULATIH BAHARU
07 Disember 2017 - Penolong jurulatih kebangssan Tan Cheng Hoe diumumkan oleh Persatuan Bolasepak Malaysia (FAM) sebagai ketua jurulatih baharu skuad kebangsaan.



Rekod Dibawah Nelo Vingada
5 Kalah, 2 Seri.

13 Jun 2017: Malaysia 1-2 Lubnan
22 Ogos 2017: Malaysia 1-2 Syria
29 Ogos 2017: Malaysia 0-1 Myanmar
5 September 2017: Malaysia 1-1 Hong Kong,
10 Oktober 2017: Malaysia 0-2 Hong Kong
10 November 2017: Malaysia 1-4 DPR Korea,
13 November 2017: Malaysia 1-4 DPR Korea

NELO VINGADA LETAK JAWATAN KETUA JURULATIH KEBANGSAAN

06 Disember 2017 - Selepas mengadakan perbincangan dengan DYAM Mejar Jeneral Tunku Ismail Ibni Sultan Ibrahim, Tunku Mahkota Johor selaku Presiden Persatuan Bolasepak Malaysia (FAM), saya dengan ini bertanggungjawab di atas prestasi pasukan kebangsaan.

Atas rasa tanggungjawab dengan apa yang telah berlaku itu, saya dengan ini mengumumkan untuk melepaskan jawatan sebagai ketua jurulatih kebangsaan berkuat kuasa serta merta dan Tunku Presiden sendiri turut telah menerima keputusan yang saya buat ini.

Saya ingin memaklumkan juga bahawa dua pembantu yang saya bawa bersama ke sini iaitu Joao Arnaldo Correia De Carvalho dan Francisco Jose Bruto Da Costa turut bersama melepaskan jawatan mereka, masing-masing selaku penolong jurulatih dan jurulatih kecergasan skuad kebangsaan.

Akhir kata pada kesempatan ini, saya berharap dan berdoa agar bola sepak Malaysia kembali bersinar selepas ini dan saya berbangga kerana dapat menjadi sebahagian warga bola sepak Malaysia biarpun dalam tempoh masa yang agak singkat ini.

Nelo Vingada

Ketua jurulatih kebangsaan Malaysia

Nelo Vingada Di Lantik Ketua Jurulatih

15 Mei 2017 - Persatuan Bolasepak Malaysia (FAM) menamakan Nelo Vingada sebagai Ketua Jurulatih Skuad Kebangsaan.

Tugas pertama beliau adalah Pusingan Kelayakan Piala Asia 2019 bertemu DPR Korea (8 Jun 2017 di Pyongyang) dan bertemu Lebanon (13 Jun di Larkin).

Beliau akan tiba di Malaysia pada 25 Mei 2017 bagi menggantikan tempat Ong Kim Swee.

Nama Penuh: Eduardo Manuel Martinho Braganza de Vingada

Nama Gelaran: 'The Professor'

Tarikh Lahir: 30 Mac 1953 (64 tahun)

Tempat Lahir: Serpa, Portugal

Karier Pemain:
1964-1974 Atletico CP
1974-1975 Sintrense
1975-1979 Belenenses

Karier Jurulatih:
1981-1982 Belenenses
1982-1983 Academica de Coimbra
1983-1984 Sintrense
1984-1986 Vilafranquense
1988-1991 Portugal B-20 (Pembantu)
1993-1994 Portugal
1994-1995 Portugal B-20
1995-1996 Portugal Olimpik
1996-1997 Arab Saudi
1997-1998 Benfica (Pembantu)
1999-2003 Maritimo
2003-2004 El Zamalek (Mesir)
2004-2005 Mesir Olimpik
2005-2006 Academica de Coimbra
2007 Wydad Casablanca (Maghribi)
2007-2009 Jordan
2009 Persepolis (Iran)
2009 Vitoria SC
2010 FC Seoul
2011- 2012 Dalian Shide (China)
2013-2014 Iran (Pembantu)
2014 Iran Oimpik
2016 Maritimo
2016-2017 NorthEast United FC (India)
15 Mei 2017 Malaysia

Khamis, Disember 07, 2017

Piala AFC 2018


AFC Champions League 2018
Juara: US$4 juta (2017: US$3 juta)
Naib Juara: US$2 juta (2017: US$1.5 juta)
Separuh Akhir: US$250,000
Suku Akhir: US$150,000
Round of 16: US$100,000

AFC Cup 2018
Juara: US$1.5 juta (2017: US$1 juta)
Naib Juara: US$750,000 (2017: US$500,000)

AFC CHAMPIONS LEAGUE 2017
Liga Juara-Juara Asia 2018 - Jadual Peringkat Awal dan Playoff

Peringkat Playoff Barat (30 Januari 2018)

PO 1 - Al Ain (UAE) v Malkiya Club (BHR)
PO 2 - Zobahan FC (IRN) v Aizawl FC (IND)
PO 3 - Al Gharafa SC (QAT) v Uzbekistan 3rd CLUB
PO 4 - Uzbekistan 2nd Club v Al Faisaly (JOR)

Peringkat Awal 1 Timur (16 Januari 2018)
PS 1.1 - FLC Thanh Hoa (VIE) v Bye
PS 1.2 - Johor Darul Ta'zim (MAS) v Bye
PS 1.3 - Bali United (IDN) v Tampines Rovers FC (SIN)
PS 1.4 - Shan United (MYA) v Philippines 1st Club

Peringkat Awal 2 Timur (23 Januari 2018)
PS 2.1 - Eastern Sc (HKG) v FLC Thanh Hoa (VIE)
PS 2.2 - Muangthong United (THA) v Johor Darul Ta'zim (MAS)
PS 2.3 - Chiangrai United (THA) v Winner PS 1.3
PS 2.4 - Brisbane Roar (AUS) v Winner PS 1.4

Peringkat Playoff Timur (30 Januari 2018)
PO 1 - Suwon Samsung Bluewings (KOR) v Winner PS 2.1
PO 2 - Japan 4th Club v Winner PS 2.2
PO 3 - Shanghai Sipg (CHN) v Winner PS 2.3
PO 4 - Tianjin Quanjian FC (CHN) v Winner PS 2.4

AFC CUP 2018

Zon Asia Barat
Kumpulan A
Malkiya Club (BHR)
Al Jazeera (JOR)
Air Force Club (IRQ)
Winner of PO WEST 3 (OMA/PLE)

Kumpulan B
Al Ahed (LIB)
Manama Club (BHR)
Al Jaish (SYR)
Al Zawraa Club (IRQ)

Kumpulan C
Al Faisaly or AL Wendat (JOR)
Al Ansar FC (LIB)
Dhofar Club (OMA)
Al Wahda (SYR)

Zon Asia Tengah
Kumpulan D
FC Istiklol (TJK)
Turkmenistan 1st Club
FC Alay (KGZ)
PO - winner (TJK/TKM/KGZ)

Zon Asia Selatan
Kumpulan E
Aizwl FC (IND) or Mohun Bagan (IND)
New Radiant SC (MDV)
Bangladesh 1st Club
PO - Winner (IND/MDV/BHU)

Zon ASEAN
Kumpulan F
Philippines 1st Club or 3rd club
Home United FC (SIN)
Shan United (MYA) or Yadanarbon FC (MYA)
Winner of PO Asean 3 (LAO/CAM)

Kumpulan G
Bali United FC (IDN) or Madura United (IDN)
Philippines 2nd Club
FLC Than Hoa (VIE) or Hanoi FC (VIE)
Yangon United FC (MYA)

Kumpulan H
Tampines Rovers (SIN) or Geylang International FC (SIN)
Persija Jakarta (IDN)
Johor Darul Ta'zim (MAS) or Selangor FA (MAS)
Song Lam Nghe An FC (VIE)

Zon Asia Timur
Kumpulan I
4.25 SC (PRK)
Hang Yuen FC (TPE)
Benfica Macau (MAC)
PO - Winner (PRK/MNG)

Jadual Perlawanan Peringkat Awal dan Peringkat Playoff

Playoff Barat
22 Januari - Hilal Alquds Club (PLE) vs Al Suwaiq (OMA)
29 Januari - Al Suwaiq (OMA) vs Hilal Alqudsclub (PLE)

Manama Club (BHR) & Al Ansar FC (LIB) – terima bye ke Piala AFC 2018 Peringkat Kumpulan

Playoff ASEAN
22 Januari - Cambodia 1st club vs Philippines 2nd Club
29 Januari - Philippines 2nd Club vs Cambodia 1st Club

22 Januari - Lao Toyota FC (LAO) vs.Home United FC (SIN)
29 Januari - Home United FC (SIN) vs Lao Toyota FC (LAO)

Yangon United FC (MYA) – terima bye ke Piala AFC 2018 Peringkat Kumpulan

Pusingan Awal Tengah
23 Januari - Dordoi FC (KGZ) vs Turkmenistan 2nd Club
30 Januari – Turkmenistan 2nd Club vs Dordoi FC (KGZ)

Playoff Tengah
13 Februari - Winner PS 2 vs FC Khujand (TJK)
20 Februari - FC Khujand (TJK) vs Winner PS 2

Pusingan Awal Selatan
23 Januari – Transport United (BHU) vs JSW Bengaluru FC (IND)
30 Januari – JSW Bengaluru FC (IND) vs Transport United (BHU)

23 Januari – Bangladesh 2nd Club vs Maldives 2nd Club
30 Januari - Maldives 2nd Club vs Bangladesh 2nd Club

Playoff Selatan
13 Februari - Winner PS 2 vs Winner PS 1
20 Februari - Winner PS 1 vs Winner PS 2

Playoff Timur
13 Februari - Erchim FC (MNG) vs Hwaepul SC (PRK)
20 Februari - Hwaepul SC (PRK) vs Erchim FC (MNG)

Sabtu, Disember 02, 2017

Piala Dunia 2018


PosisiHadiah Wang Tunai Piala Dunia 2014
Juta USD
Hadiah Wang Tunai Piala Dunia 2018
Juta USD
Satu PasukanJumlahSatu PasukanJumlah
Johan35353838
Naib Johan25252828
Tempat Ketiga22222424
Tempat Keempat20202222
Suku Akhir14561664
Pusingan 169721296
Kumpulan81288128
Jumlah-358-400

PIALA DUNIA 2018 (32 Tempat)

14 Jun 2017 - 15 Julai 2017

Undian Akhir akan di adakan pada 1 Disember 2017 (Jumaat) di State Kremlin Palace, Moscow.

KUMP AKUMP BKUMP CKUMP D
RussiaPortugalFranceArgentina
Saudi ArabiaSpainAustraliaIceland
EgyptMoroccoPeruCroatia
UruguayIranDenmarkNigeria
KUMP EKUMP FKUMP GKUMP H
BrazilGermanyBelgiumPoland
SwitzerlandMexicoPanamaSenegal
Costa RicaSwedenTunisiaColombia
SerbiaKorea RepublicEnglandJapan

16 November 2017 - Balang (Pot) undian bagi Piala Dunia 2018 diumumkan

POT 1POT 2POT 3POT 4
RussiaSpainDenmarkSerbia
GermanyPeruIcelandNigeria
BrazilSwitzerlandCosta RicaAustralia
PortugalEnglandSwedenJapan
ArgentinaColombiaTunisiaMorocco
BelgiumMexicoEgyptPanama
PolandUruguaySenegalKorea Republic
FranceCroatiaIranSaudi Arabia

TUANRUMAH: Russia

AFRIKA (5): Tunisia, Nigeria, Morocco, Senegal, Egypt

AMERIKA SELATAN (5): Brazil, Uruguay, Argentina, Colombia, Peru

AMERIKA UTARA, TENGAH DAN CARIBBEAN (3): Mexico, Costa Rica, Panama

ASIA (5): Iran, Japan, Korea Republic, Saudi Arabia, Australia

EROPAH (13): France, Portugal, Germany, Serbia, Poland, England, Spain, Belgium, Iceland, Croatia, Switzerland, Sweden, Denmark

Group Matches
14 Jun 2018 (Khamis)
1ARussia(23:00)Saudi ArabiaLuzhniki Stadium, Moscow
15 Jun 2018 (Jumaat)
2AEgypt(20:00)UruguayEkaterinburg Stadium, Ekaterinburg
3BPortugal(*02:00)SpainFisht Stadium, Sochi
4BMorocco(23:00)IranSaint Petersburg Stadium, St Petersburg
16 Jun 2018 (Sabtu)
5CFrance(18:00)AustraliaKazan Arena, Kazan
6CPeru(*01:00)DenmarkSaransk Arena, Saransk
7DArgentina(21:00)IcelandOtkrytiye Arena, Moscow
8DCroatia(*03:00)NigeriaKaliningrad Stadium, Kaliningrad
17 Jun 2018 (Ahad)
9EBrazil(*02:00)SwitzerlandRostov-on-Don Stadium, Rostov-on-Don
10ECosta Rica(20:00)SerbiaSamara Stadium, Samara
11FGermany(23:00)MexicoLuzhniki Stadium, Moscow
18 Jun 2018 (Isnin)
12FSweden(20:00)Korea RepublicNizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
13GBelgium(23:00)PanamaFisht Stadium, Sochi
14GTunisia(*02:00)EnglandVolgograd Stadium, Volgograd
19 Jun 2018 (Selasa)
15HPoland(23:00)SenegalOtkrytiye Arena, Moscow
16HColombia(20:00)JapanSransk Stadium, Saransk
17ARussia(*02:00)EgyptSaint Petersburg Stadium, St Petersburg
20 Jun 2018 (Rabu)
18AUruguay(23:00)Saudi ArabiaRostov-on-Don Stadium, Rostov-on-Don
19BPortugal(20:00)MoroccoLuzhniki Stadium, Moscow
20BIran(*02:00)SpainKazan Arena, Kazan
21 Jun 2018 (Khamis)
21CFrance(23:00)PeruEkaterinburg Stadium, Ekaterinburg
22CDenmark(20:00)AustraliaSamara Stadium, Samara
23DArgentina(*02:00)CroatiaNizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
22 Jun 2018 (Jumaat)
24DNigeria(23:00)IcelandVolgograd Stadium, Volgograd
25EBrazil(20:00)Costa RicaSaint Petersbur Stadium, St Petersburg
26ESerbia(*02:00)SwitzerlandKaliningrad Stadium, Kaliningrad
23 Jun 2018 (Sabtu)
27FGermany(*02:00)SwedenFisht Stadium, Sochi
28FKorea Republic(23:00)MexicoRostov-on-Don Stadium, Rostov-on-Don
29GBelgium(20:00)TunisiOtkrytiye Arena, Moscow
24 Jun 2018 (Ahad)
30GEngland(20:00)PanamaNiznhy Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
31HPoland(*2:00)ColombiaKazan Arena, Kazan
32HJapan(23:00)SenegalEkaterinburg Stadium, Ekaterinburg
25 Jun 2018 (Isnin)
33CUruguay(22:00)RussiaSamara Stadium, Samara
34CSaudi Arabia(22:00)EgyptVolgograd Stadium, Volgograd
35DIran(*2:00)PortugalSaransk Stadium, Sransk
36DSpain(*02:00)MoroccoKaliningrad Stadium, Kaliningrad
26 Jun 2018 (Selasa)
37CDenmark(22:00)FranceLuzhniki Stadium, Moscow
38CAustralia(22:00)PeruFisht Stadium, Sochi
39DNigeria(*02:00)ArgentinaSaint Petersburg Stadium, St Petersburg
40DIceland(*02:00)CroatiaRostov-on-Don Stadium, Rostov-on-Don
27 Jun 2018 (Rabu)
41ESerbia(*02:00)BrazilOtkrytiye Arena, Moscow
42ESwitzerland(*02:00)Costa RicaNizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
43FKorea Republic(22:00)GermanyKazan Arena, Kazan
44FMexico(20:00)SwedenEkaterinburg Stadium, Ekaterinburg
28 Jun 2018 (Khamis)
45GEngland(*02:00)BelgiumKaliningrad Stadium, Kaliningrad
46GPanama(*01:00)TunisiaSaransk Stadium, Saransk
47HJapan(22:00)PolandVolgograd Stadium, Volgograd
48HSenegal(22:00)ColombiaSamara Stadium, Samara
Round of 16
30 Jun 2018 (Sabtu)
49R161A(*02:00)2BFisht Stadium, Sochi
50R161C(22:00)2DKazan Arena, Kazan
1 Julai 2018 (Ahad)
51R161B(22:00)2ALuzhniki Stadium, Moscow
52R161D(*02:00)2CNizhny Novgorod Stadium, Niznhy Novgorod
2 Julai 2018 (Isnin)
53R161E(22:00)2FSamara Stadium, Samara
54R161G(*02:00)2HRostov-on-Don Stadium, Rostov-on-Don
1 Julai 2018 (Selasa)
55R161F(22:00)2ESaint Petersburg Stadium, St Petersburg
56R161H(*02:00)2GOtkrytiye Stadium, Moscow
Quarter-Finals
6 Julai 2018 (Jumaat)
57QFW49(22:00)W50Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
58QFW53(*02:00)W54Kazan Arena, Kazan
7 Julai 2018 (Sabtu)
51QFW51(*02:00)W52Fisht Stadium, Sochi
60QFW55(22:00)W56Samara Stadium, Samara
Semi-Finals
10 Julai 2018 (Selasa)
61SFW57(*02:00)W58Saint Petersburg Stadium, St Petersburg
11 Julai 2018 (Rabu)
62SFW59(*02:00)W60Luzhniki Stadium, Moscow
3rd Place
14 Julai 2018 (Sabtu)
633rdL61(22:00)L62Saint Petersburg Stadium, St Petersburg
FINAL
15 Julai 2018 (Ahad)
64FINALW61(23:00)W62Luzhniki Stadium, Moscow

STADIUM

Moscow
Luzhniki Stadium (Kapasiti: 81,000)

Moscow
Otkrytiye Arena (Kapasiti: 42,000)

Ekaterinburg
Ekaterinburg Arena (Kapasiti: 45,000)

Kazan
Kazan Arena (Kapasiti: 45,000)

Kaliningrad
Kaliningrad Stadium (Kapasiti: 35,212)

Niznhy Novgorod
Mizhny Novgorod Stadium (Kapasiti: 45,000)

Rostov-on-Don
Rostov-on-Don Stadium (Kapasiti: 45,000)

Saint Petersburg
Saint Petersburg Stadium (Kapasiti: 68,000)

Samara
Samara Stadium (Kapasiti: 45,000)

Saransk
Saransk Stadium (Kapasiti: 45,000)

Sochi
First Stadium (Kapasiti: 47, 700)

Volgograd
Volgograd Stadium (Kapasiti: 45,000