Isnin, Oktober 23, 2017

2017 Sultan of Johor Cup (Hockey U21)


6th Sultan of Johor Cup
Hoki Piala Sultan Johor 2017

22 -29 Oktober 2017

Stadium Hoki Taman Daya, Johor Bahru

Tahun(1st)(2nd)(3rd)(4th)(5th)(6th)
2016AustraliaPakistanJapanEnglandMalaysiaNew Zealand
2015Great BritainIndiaMalaysiaArgentinaAustraliaPakistan
2014IndiaGreat BritainAustraliaNew ZealandMalaysiaPakistan
2013IndiaMalaysiaArgentinaPakistanKoreaEngland
2012GermanyIndiaAustraliaPakistanNew ZealandMalaysia
2011MalaysiaAustraliaKoreaIndiaPakistanNew Zealand

RPasukanPMSKJBPGMata
1Australia2200230236
2Great Britain2200120126
3India22005326
4Malaysia200213-20
5Japan200227-50
6USA2002030-300

22 Oktober 2017 (Ahad)
1India3-2Japan
2Australia19-0USA
3Great Britain1-0Malaysia
23 Oktober (Isnin)
4Australia4-0Japan
5USA0-11Great Britain
6India2-1Malaysia
25 Oktober 2017 (Rabu)
7Great Britain16:05Australia
8USA18:05India
9Malaysia20:35Japan
26 Oktober 2017 (Khamis)
10India16:05Australia
11Malaysia18:05USA
12Japan20:35Great Britain
28 Oktober 2017 (Sabtu)
13Great Britain16:05India
14Australia18:05Malaysia
15Japan20:35India
29 Oktober 2017 (Ahad)
16
5th/6th
5th15:356th
17
3rd/4th
3rd18:054th
18
FINAL
1st20:352md

Ahad, Oktober 22, 2017

Piala FAM 2017


PIALA FAM 2017

Rk.KUMPULAN APMSKJBPGMT
1UKM FC1484224111428
2Felcra FC1474326121425
3Shahzan Muda FC147431711625
4MOF FC147252218423
5MPKB-BRI U-BES FC145632116521
6Hanelang FC143381128-1712
7KSDBKL14248920-1110
8KDMM FC142391327-149
Rk.KUMPULAN BPMSKJBPGMT
1Sime Darby FC127232161523
2PJ Rangers FC12651148623
3Terengganu City FC126331312121
4Kuching FA125341514118
5SAMB FC124531313017
6PPBM-PBMS FC122281119-88
7Penjara FC12129722-155

FINAL
FINAL 1st Leg
15 Oktober 2017 (Ahad)
UKM FC 0-1 Sime Darby FC (8.45mlm, Stadium Tuanku Abdul Rahman, Paroi)

FINAL 2nd Leg
22 Oktober 2017 (Ahad)
Sime Darby FC 2-2 (agg 3-2) UKM FC (8.45mlm, Stadium MBPJ, Kelana Jaya)

SEPARUH AKHIR
2 Oktober 2017 (Isnin)
Shahzan Muda 0-0 UKM FC (8.45 malam, Stadium Majlis Perbandaran Temerloh)
Felcra FC 0-0 Sime Darby FC (8.45 malam, Stadium Arena UM, Kuala Lumpur)

8 Oktober 2017 (Ahad)
UKM FC 1-0 (agg 1-0 selepas masa tambahan) Shahzan Muda (4.15 petang, Stadium Mini UKM, Bangi)
Sime Darby FC 1-0 (agg 1-0) Felcra FC (4.15 petang, StadiumMBPJ, Kelana Jaya)

SUKU AKHIR 1
19 September 2017 (Selasa)
Kuching FA 0-2 UKM FC (8.15 malam, Stadium Negeri, Kuching)
Shahzan Muda FC 2-1 PJ Rangers FC (8.45 malam, Stadium Majlis Perbandaran Temerloh)
MOF FC 0-1 Sime Darby FC (8.45 malam, Stadium Mini INSPEN, Bangi)
Terengganu City FC 1-1 Felcra FC (8.45 malam, Stadium Sultan Ismail Nasiruddin Shah, Kuala Terengganu)

SUKU AKHIR 2
25 September 2017 (Rabu)
UKM FC 0-1 (agg 2-1) Kuching FA (4.15 petang, Stadium Mini UKM, Bangi)
PJ Rangers FC 0-1 (agg 1-3) Shahzan Muda FC (8.45 malam, Stadium MBPJ, Kelana Jaya)
Sime Darby FC 4-1 (agg 5-1) MOF FC (4.45 petang, Padang Bukit Jelutong, Shah Alam)
Felcra FC 1-0 (agg 2-1) Terengganu City FC (8.45 malam, Staium Arena UM, Kuala Lumpur)

PFAM1 19 Februari 2017 (Ahad)
1 A Shahzan Muda FC 2-0 KSDBKL (8.45 malam, Stadium Majlis Perbandaran Temerloh)
2 A Hanelang FC 0-3 MPKB-BRI-UBES FC (4.45 petang, Padang Astaka, Kuala Berang)
3 A UKM FC 4-0 KDMM FC (4.45 petang, Stadium Mini UKM, Bangi)
4 A Felcra FC 1-2 MOF FC (8.45 malam, Stadium Arena UM, Kuala Lumpur)
5 B Kuching FA 2-1 PBMM-PBMS FC (4.15 petang, Stadium Negeri, Kuching)
6 B SAMB FC 1-1 Terengganu City FC (8.45 malam, Stadium Hang Tuah, Melaka)
B **PJ Rangers FC (batal) Sungai Ara FC (4.45 petang, Stadium Majlis Bandaraya Petaling Jaya)
7 B Penjara FC 0-4 Sime Darby FC (4.45 petang, Stadium Mini Kompleks Penjara, Kajang)

PFAM2 26 Februari 2017 (Ahad)
8 A KSDBKL 2-0 Hanelang FC (4.45 ptg, Stadium Mini UKM, Bangi)
9 A KDMM FC 0-1 Felcra FC (4.15 ptg, Stadium Mini Kompleks Sukan Keningau)
10 A MPKB-BRI-Ubes FC 3-4 UKM FC (8.45 mlm, Stadium Sultan Mohammad IV, Kota Bharu)
11 A MOF FC 1-0 Shahzan Muda FC (8.45 mlm, Stadium Mini INSPEN, Bangi)
12 B PPBM-PBMS FC 0-2 SAMB FC (4.45 ptg, Stadium Utama Kuala Selangor)
13 B Terengganu City FC 0-0 PJ Rangers FC (8.45 mlm, Stadium Sultan Ismail Nasiruddin Shah, Kuala Terengganu)
14 B Sime Darby FC 1-0 Kuching FA (4.45 ptg, Padang Bukit Jelutong, Shah Alam)

PFAM3 5 Mac 2017 (Ahad)
15 A Hanelang FC 0-1 Shahzan Muda FC (8.45 mlm, Stadium Sultan Mizan Zainal Abidin,Gong Badak)
16 A UKM FC 1-1 KSDBKL (4.45 ptg, Stadium Mini UKM, Bangi)
17 A Felcra FC 1-1 MPKB-BRI-Ubes FC (8.45 mlm, Stadium Arena UM, Kuala Lumpur)
18 A KDMM FC 0-0 MOF FC (4.15 ptg, Stadiun Mini Kompleks Sukan Keningau)
19 B SAMB FC 1-1 Kuching FA (8.45 mlm, Stadium Hang Tuah, Melaka)
20 B PJ Rangers FC 2-1 PPBM-PBMS FC (8.45 mlm, Stadium Majlis Bandaraya Petaling Jaya)
21 B Penjara FC 0-1 Terengganu City FC (4.45 ptg, Stadium Mini Kompleks Penjara Kajang)

PFAM4 19 Mac 2017 (Ahad)
23 A KSDBKL 0-1 Felcra FC (8.45 mlm, Stadium Arena UM, Kuala Lumpur)
24 A Shahzan Muda FC 0-0 UKM FC (8.45 mlm, Stadium Majlis Perbandaran Temerloh)
25 A MPKB-BRI-Ubes FC (29 Mac 2017) KDMM FC (8.45 mlm, Stadium Sultan Mohamad IV, Kota Bharu)
26 A MOF FC 5-0 Hanelang FC (8.45 mlm, Stadium Mini INSPEN, Bangi)
27 B PPBM-PBMS FC 2-1 Penjara FC (4.45 ptg, Stadium Utama Kuala Selangor)
28 B Kuching FA 1-2 PJ Rangers FC (4.15 ptg, Stadium Negeri, Kuching)
29 B Sime Darby FC 1-2 SAMB FC (4.45 ptg, Padang Bukit Jelutong, Shah Alam)

PFAM4 29 Mac 2017 (Rabu)
25 A MPKB-BRI-Ubes FC 2-2 KDMM FC (8.45 mlm, Stadium Sultan Mohamad IV, Kota Bharu)

PFAM5 9 April 2017 (Ahad)
30 A UKM FC 3-1 Hanelang FC (4.45 ptg, Stadium Mini UKM, Bangi)
31 A Felcra FC 0-1 Shahzan Muda FC (8.45 mlm, Stadium Arena UM, Kuala Lumpur)
32 A KDMM FC 3-1 KSDBKL FC (4.15 ptg, Stadium Mini Kompleks Sukan Keningau)
33 A MPKB-BRI-Ubes FC 1-2 MOF FC (8.45 mlm, Stadium Sultan Mohamad IV, Kota Bharu)
34 B PJ Rangers FC 2-0 SAMB FC (4.45 ptg, Stadium Majlis Bandaraya Petaling Jaya, Kelana Jaya)
35 B Penjara FC 0-2 Kuching FA (4.45 ptg, Stadium Mini Kompleks Penjara, Kajang)
36 B Terengganu City FC 1-0 Sime Darby FC (8.45 mlm, Stadium Sultan Ismail Nasiruddin Shah, Kuala Terengganu)

PFAM6 16 April 2017 (Ahad)
37 A KSDBKL 0-0 MPKB-BRI-UBES FC (8.45 mlm, Stadium Arena UM, Kuala Lumpur)
38 A Shahzan Muda 2-0 KDMM FC (8.45 mlm, Stadium Majlis Perbandaran Temerloh)
39 A Hanelang FC 1-1 Felcra FC (4.45 ptg, Padang Astaka Kuala Berang)
40 A MOF FC 1-2 UKM FC (8.45 mlm, Stadium Mini INSPEN, Bangi)
41 B PBMM-PBMS FC 0-1 Terengganu City FC (4.45 ptg, Stadium Utama Kuala Selangor)
42 B SAMB FC 0-0 Penjara FC (8.45 mlm, Stadium Hang Tuah, Melaka)
43 B Sime Darby FC 0-0 PJ Rangers FC (4.45 ptg, Padang Bukit Jelutong, Shah Alam)

PFAM7 23 April 2017 (Ahad)
44 A Felcra FC 1-0 UKM FC (8.45 mlm, Stadium Arena UM, Kuala Lumpur)
45 A KDMM FC 1-2 Hanelang FC (4.15 ptg, Stadium Mini Kompleks Sukan Keningau)
46 B MPKB-BRI-UBES FC 1-0 Shahzan Muda FC (8.45 mlm, Stadium Sultan Mohamad IV, Kota Bharu)
47 A MOF FC 2-1 KSDBKL (8.45 mlm, Stadium Mini INSPEN, Bangi)
48 B Penjara FC 0-1 PJ Rangers FC (4.45 ptg, Stadium Kompleks Penjara Kajang)
49 B Terengganu City FC 2-0 Kuching FA (8.45 mlm , Stadium Sultan Ismail Nasiruddin Shah, Kuala Terengganu)
50 B Sime Darby FC 2-0 PBMM-PBMS FC (4.45 ptg, Padang Bukit Jelutong, Shah Alam)

PUSINGAN KEDUA
PFAM8 30 April 2017 (Ahad)
51 A KSDBKL 3-0 MOF FC (8.45 mlm, Stadium Arena UM, Kuala Lumpur)
52 A Shahzan Muda FC 3-2 MPKB-BRI-UBES FC (8.45 mlm Stadium Majlis Perbandaran Temerloh)
53 A Hanelang FC 2-1 KDMM FC (4.45 ptg Padang Astaka Kuala Berang)
54 A UKM FC 1-0 Felcra FC (4.45 ptg Stadium Mini UKM, Bangi)
55 B PBMM-PBMS FC 0-1 Sime Darby FC (4.45 ptg Stadium Utama Kuala Selangor)
56 B Kuching FA 3-0 Terengganu City FC (4.15 ptg Stadium Negeri, Kuching)
57 B PJ Rangers FC 2-1 Penjara FC (4.45 ptg Stadium Majlis Bandaraya Petaling Jaya, Kelana Jaya)

PFAM9 7 Mei 2017 (Ahad)
58 A KSDBKL 1-1 Shahzan Muda FC (8.45 mlm, Stadium Arena UM, Kuala Lumpur)
59 A KDMM FC 2-2 UKM FC (4.15 ptg, Stadium Mini Kompleks Sukan Keningau)
60 A MPKB-BRI-UBES FC 1-0 Hanelang FC (8.45 mlm, Stadium Sultan Mohamad IV, Kota Bharu)
61 A MOF FC 2-4 Felcra FC (8.45 mlm, Stadium Mini INSPEN, Bangi)
62 B PBMM-PBMS FC 0-2 Kuching FA (4.45 ptg, Stadium Utama, Kuala Selangor)
63 B Terengganu City 1-2 SAMB FC (8.45 mlm, Stadium Sultan Ismail Nasiruddin Shah, Kuala Terengganu)
64 B Sime Darby FC 4-0 Penjara FC (4.45 ptg, Padang Bukit Jelutong, Shah Alam)

PFAM10 14 Mei 2017 (Ahad)
65 A Shahzan Muda FC 2-1 MOF FC (8.45 mlm, Stadium Majlis Perbandaran Temerloh)
66 A Hanelang FC 0-0 KSDBKL (4.45 ptg, Padang Astaka, Kuala Berang)
67 A UKM FC 1-1 MPKB-BRI-UBES FC (4.45 ptg, Stadium Mini UKM, Bangi)
68 A Felcra FC 3-1 KDMM FC (8.45 mlm, Stadium Arena UM, Kuala Lumpur)
69 B Kuching FA 1-5 Sime Darby FC (4.15 ptg, Stadium Negeri, Kuching)
70 B SAMB FC 3-2 PBMM-PBMS FC (8.45 mlm, Stadium Hang Tuah, Melaka)
71 B PJ Rangers FC 2-2 Terengganu City FC (4.45 petang, Stadium Majlis Bandaraya Petaling Jaya, Kelana Jaya)

PFAM 11 21 Mei 2017 (Ahad)
73 A KSDBKL 0-1 UKM FC (8.45 mlm, Stadium Arena UM, Kuala Lumpur)
74 A Shahzan Muda FC 2-2 Hanelang FC (8.45 mlm, Stadium Majlis Perbandaran Temerloh)
75 A MPKB BRI-UBES FC 1-1 Felcra FC (8.45 mln, (8.45 mlm, Stadium Sultan Mohamad IV, Kota Bharu)
76 A MOF FC 3-1 KDMM FC (8.45 mlm, Stadium Mini INSPEN, Bangi)
77 B PBMM-PBMS FC 1-0 PJ Rangers FC (4.45 ptg, Stadium Melawati.Kuala Selangor)
78 B Kuching FA 1-0 (20 Mei) SAMB FC (4.15 ptg, Stadium Negeri, Kuching)
78 B Terengganu City FC 1-0 Penjara FC (8.45 mlm, Stadium Sultan Ismail Nasiruddin Shah, Kuala Terengganu)

PFAM 12 8 Julai 2017 (Sabtu)
82 A Felcra FC 7-0 KSDBKL FC (8.45 mlm, Stadium Arena UM, Kuala Lumpur)

PFAM 12 9 Julai 2017 (Ahad)
80 A Hanelang FC 2-1 MOF FC (4.45 ptg, Padang Astaka, Kuala Berang)
81 A UKM FC 2-0 Shahzan Muda FC (4.45 ptg, Stadium Mini UKM, Bangi)
83 A KDMM FC 1-3 MPKB BRI-UBES FC (4.15 ptg, Stadium Mini Kompleks Sukan Keningau)
84 B SAMB FC 1-1 Sime Darby FC (8.45 mlm, Stadium Hang Tuah, Melaka)
85 B PJ Rangers FC 1-1 Kuching FA (4.45 ptg, Stadium Mini MMU, Cyberjaya)
86 B Penjara FC 2-2 PBMM-PBMS FC (4.45 ptg, Stadium Kompleks Penjara Kajang)

PFAM 13 16 Julai 2017 (Ahad)
87 A KSDBKL FC 0-1 KDMM FC (8.45 mlm Stadium Arena UM, Kuala Lumpur)
89 A Hanelang FC 0-3 UKM FC (4.45 ptg Padang Astaka Kuala Berang)
90 A MOF FC 1-1 MPKB-BRI-UBES FC (8.45 mlm Stadium Mini INSPEN, Bangi)
91 A Kuching FA 3-1 Penjara FC (4.15 ptg Stadium Negeri, Kuching)
92 B SAMB FC 1-1 PJ Rangers FC (8.45 mlm Stadium Hang Tuah, Melaka)
93 B Sime Darby FC 2-0 Terengganu City FC (4.45 ptg Padang Bukit Jelutong, Shah Alam)

PFAM 13 26 Julai 2017 (Rabu)
88 A Shahzan Muda FC 1-1 Felcra FC (8.45 mlm Stadium Majlis Perbandaran Temerloh)

PFAM 14 30 Julai 2017 (Ahad)
94 A UKM FC 0-1 MOF FC (4.45 ptg Stadium Mini UKM, Bangi)
95 A Felcra FC 4-1 Hanelang FC (4.45 ptg Stadium Mini USIM, Nilai)
96 A KDMM FC 0-2 Shahzan Muda FC (4.45 ptg Stadium Mini Kompleks Sukan Keningau)
97 A MPKB-BRI-UBES FC 1-0 KSDBKL FC (4.45 ptg Stadium Sultan Mohamad IV, Kota Bharu)
98 B PJ Rangers FC 1-0 Sime Darby FC (4.45 ptg Stadium Mini MMU, Cyberjaya)
99 B Penjara FC 2-0 SAMB FC (4.45 ptg Stadium Kompleks Penjara Kajang)
100 B Terengganu City FC 3-2 PBMM-PBMS FC (4.45 ptg Padang Astaka, Kuala Berang)

-------TAMAT---------

Hoki Piala Asia 2017



Pemenang Lalu
YearHostChampionsScore2nd3rdScore4th
2013Ipoh, MalaysiaSouth Korea4-3IndiaPakistan3-1Malaysia
2009Kuantan, MalaysiaSouth Korea1-0PakistanChina3-3
(a.e.t,
7-6 p.s.o)
Malaysia
2007Chennai, IndiaIndia7-2South KoreaMalaysia5-3Japan
2003Kuala LumpurIndia4-2PakistanSouth Korea4-2Japan
1999Kuala LumpurSouth Korea5-4PakistanIndia4-2Malaysia
1993Hiroshima, JapanSouth Korea1-0IndiaPakistan5-2Malaysia
1989New Delhi, IndiaPakistan2-0IndiaSouth Korea1-0Japan
1985Dhaka, BangladeshPakistan3-2IndiaSouth Korea2-0Japan
1982Karachi, PakistanPakistan-IndiaChina-Malaysia

HOCKEY - Hero Asia Cup 2017
HOKI - Piala Asia 2017

11 - 22 Oktober 2017
Maulana Bhashani National Hockey Stadium, Dhaka, Bangladesh

1 - India
2 - Malaysia
3 - Pakistan
4 - Korea
5 - Japan
6 - Bangladesh
7 - China
8 - Oman

Ketua Jurulatih: Stephen van Huizen

Senarai nama 18 pemain ke Hero Piala Asia 2017, Dhaka Bangladesh.
1. Muhammad Haziq B. Samsul, 4. Muhammad Ramadan B. Rosli, 6. Mohd Marhan B. Mohd Jalil, 7. Mohd Fitri B. Saari, 9. Joel Samuel Van Huizen, 10. Faizal Saari, 11. Syed Mohamad Syafiq B. Syed Cholan, 12. Muhammad Sukri B. Abdul Mutalib, 14. Muhammad Amirol Aideed Mohd Arshad, 15. Nabil Fiqri B. Mohd Noor, 16. Kumar A/L Subramiam (GK), 17. Muhammad Razie B. Abd Rahim,18. Faiz Helmi B. Jali, 19. Muhammad Azri B. Hassan, 21. Muhammad Hafizuddin B. Othman (GK), 23. Tengku Ahmad Tajuddin B. Tengku Abd Jalil, 25. Muhammad Najmi Farizal B. Jazlan, 26. Muhammad Shahril B. Saabah

Pool APWDLFADFP
India3300152139
Pakistan311110554
Japan311168-24
Bangladesh3003117-160
Pool BPWDLFADFP
Malaysia3300163139
Korea320112576
China3102412-83
Oman3003416-120

11 Oktober 2017 (Rabu)
MO1 Pool A India 5-1 Japan
MO2 Pool A Pakistan 7-0 Bangladesh

12 Oktober 2017 (Khamis)
MO3 Pool B Malaysia 7-1 China
Tengku Ahmad Tajuddin B. Tengku Abd Jalil (12' FG, 19' FG), Faizal Saari (17' FG, 31' PC, 41' FG), Muhammad Shahril B. Saabah (35' FG), Muhammad Ramadan B. Rosli (60' FG)

MO4 Pool B Korea 7-2 Oman

13 Oktober 2017 (Jumaat)
MO5 Pool A Japan 2-2 Pakistan
MO6 Pool A India 7-0 Bangladesh

14 Oktober 2017 (Sabtu)
MO7 Pool B China 2-1 Oman
MO8 Pool B Korea 1-2 Malaysia
Faizal Saari (17' PC), Azri Hassan (19' PC)

15 Oktober 2017 (Ahad)
MO9 Pool A Japan 3-1 Bangladesh
M10 Pool A Pakistan 1-3 India

16 Oktober 2017 (Isnin)
M11 Pool B Malaysia 7-1 Oman
Faizal Saari (16' PC, 26' PC), Tengku Ahmad Tajuddin (18' FG, 23' FG), Shahril Saabah (20' PC), Amirol Aideed (40' PC), Najmi Farizal Jazlan (42' PC)

M12 Pool B China 1-4 Korea

Super 4'sPWDLFADFP
India321011387
Malaysia311169-34
Korea30303303
Pakistan301138-51

18 Oktober 2017 (Rabu)
M13 Super 4s Malaysia 3-2 Pakistan
Razie Rahim (10' PC, Shahril Saabah (25' FG), Fitri Saari (34' PS)

M14 Super 4s India 1-1 Korea
M15 5-8th Place Japan 5-3 Oman

19 Oktober 2017 (Khamis)
M16 Super 4s Korea 1-1 Pakistan
M17 Super 4s India 6-2 Malaysia
Razie Rahim (50' PC), Ramadan Rosli (59' FG)

M18 5-8th Place China 3-3 (3-4 SO) Bangladesh

20 Oktober 2017 (Jumaat)
M19 7th/8th Place Oman 2-3 China
M20 5th/6th Place Japan 4-0 Bangladesh

21 Oktober 2017 (Sabtu)
15:00 M21 Super 4s Korea 1-1 Malaysia
Faizal Saari (58' PC)

17:00 M22 Super 4s India 4-0 Pakistan

22 Oktober 2017 (Ahad)
15:00 M23 3/4th Place Korea 3-6 Pakistan
17:30 M24 Final India 2-1 Malaysia
Muhammad Sharil Saabah (50' FG)